رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۶
  • کد خبر : ۱۰۴۰۵
  • چاپ خبر : نشست خبري بخشدار مركزي بافق با اصحاب رسانه و مطبوعات

نشست خبري بخشدار مركزي بافق با اصحاب رسانه و مطبوعات

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ به مناسبت هفته دولت نشست خبري بخشدار مركزي بافق با اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان بافق برگزار شد. بخشدار مركزي بافق ضمن تبريك هفته دولت و تجليل از خدمات و زحمات خبرنگاران شهرستان به منظور انتشار اخبار و رويدادهاي مختلف در شهرستان گفت : بخش مرکزی بافق با […]

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ به مناسبت هفته دولت نشست خبري بخشدار مركزي بافق با اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان بافق برگزار شد.

بخشدار مركزي بافق ضمن تبريك هفته دولت و تجليل از خدمات و زحمات خبرنگاران شهرستان به منظور انتشار اخبار و رويدادهاي مختلف در شهرستان گفت : بخش مرکزی بافق با 140 روستا دارای 8 هزار نفر جمعیت بوده که 26 روستا دارای شورای اسلامی مي باشد كه از اين تعداد 21 روستا نیز دارای دهیاری است.

محمد رضا فتاحي با اشاره به عملكرد بخشداري در یک سال گذشته دولت تدبیر و امید، در بخش مرکزی بافق گفت: با همدلی و همراهی همه دهیاران، شوراها و مسئولان ادارات توفیقات خوبی نصیب روستاهاي شهرستان بافق شده است و حجم کارهای انجام شده، چندین برابر سال های قبل مي باشد كه مردم خود مي توانند مقايسه كنند.

وي افزود : یکی از مهم ترین اقدامات بخشداري مركزي هزينه مبلغ بيش از 45 ميليارد ريال از محل 2درصد عوارض عمران و آباداني شهرستان همچنين ارزش افزوده واريزي به حساب دهياري ها طي يك سال گذشته بوده است به گونه ای که دهیاران فعالانه در راستای توسعه روستای خود تلاش كنند.

فتاحي يكي از موفقيت هاي بخشداري مركزي بافق را راه اندازي مجدد كميته عمران روستايي با حضور مديران دستگاههاي مربوطه شهرستان عنوان كرد و گفت : تا كنون بيش از 14 جلسه اين كميته پيرامون بررسي مشكلات روستاها و جمع بندي جهت رفع آن برگزار شده است.

بخشدار مركزي بافق با اشاره به شركت فعال بخشداري در مسابقات ورزشي و فرهنگي خاطر نشان كرد: براي اولين بار در مسابقات شتر سواري كشوري كه در اصفهان برگزار شد شركت و حائز رتبه سوم كشوري در اين مسابقات شديم ، علاوه برآن به كسب رتبه هاي برتر در مسابقات ورزشي بانوان روستايي نيز مي توان اشاره كرد.

فتاحي گاز رساني به دهستان سبزدست و روستاهاي اطراف آن را از ديگر برنامه هاي بخشداري عنوان كرد و تصريح كرد : با پيگيري و هماهنگي هاي بعمل آمده از سوي معاون عمراني استاندار يزد ، شركت گاز استان و فرمانداري شهرستان با مسئولان استان كرمان مقرر شده گاز رساني به روستاهاي بخش مركزي (دهستان سبزدشت ) از سمت استان كرمان و با همكاري شركت گاز استانهاي يزد و كرمان انجام شود.

وي با تاكيد بر اشتغال پايدار و اسكان دائم براي روستائيان بخش مركزي گفت : بر اساس نياز سنجي و امكان سنجي برخي طرحهاي اشتغالزا ، موفق به اجراي برخي طرحهاي كشاورزي از جمله احداث و راه اندازي دامداري هاي سبك و سنگين ، مرغداري ، كشت گلخانه اي ، پرورش ماهي و … در برخي روستاها شديم.

محمد رضا فتاحي در ادامه به مهمترين اقدامات بخشداري و شوراي هاي اسلامي روستاهاي بخش مركزي اشاره كرد و گفت: با راس قرار دادن بخشداری و شوراها بر امور عمرانی روستاها باعث شدیم که حداکثر بهره برداری را از اعتبارات داشته باشیم كه نمونه هاي بارز این مورد عبارتند از:

1-  آسفالت بیش از 11هزار مترمربع معابر و مسيرهاي دسترسي در روستاهای بخش مرکزی

2- احداث و راه اندازي شبكه ديجيتال در روستاهاي باجگان ، دولت آباد و كوشك  

3- ایجاد و راه اندازي ساختمان بخشداري در دهستان سبزدشت

4- پيگيري رفع مشكل آب آشاميدني روستاهاي قطرم و منطقه سبزدشت

5- خريد 3 دستگاه ماشین حمل زباله ، یک لودر و  يك دستگاه ماشين آتش نشاني با اعتباري بالغ بر پنج ميليارد ريال كه به زودي به روستاههاي بخش مركزي واگذار مي شود.

6- اصلاح و بروز رساني طرح هادی روستاها

7- تقویت آنتن دهی بخش مرکزی و استقرار GSM روستایی

8- اجراي  17 طرح هادی در روستاهای بخش مرکزی

9- خريد وسايل بازي پارك كودك و نصب در 23 روستاهاي بخش مركزي

10-  انجام آسفالت 20 كيلومتر از مبادي ورودي روستاهاي پرتردد با همكاري اداره راه و شهرسازي در آينده نزديك

11- روكش آسفالت محور باقر آباد – صادق آباد با اعتباري بالغ بر 3 ميليارد ريال با همكاري راه و شهرسازي شهرستان

12- تهيه و تدوين سند توسعه گردشگري چهار روستاي هدف گردشگري شهرستان( قطرم- شادكام – باجگان – باقر آباد) با توجه به سند توسعه شهرستان بافق

13- انجام مطالعه جاده دسترسي به منطقه سبزدشت از سمت روستاي شادكام

14- فعال تر كردن شركت تعاوني دهياري هاي بخش مركزي بافق به منظور انجام پروژه هاي عمراني و خدماتي در شهر و روستا

15- احداث و راه اندازي دستگاه آب شيرين كن در روستاهاي شيطور ، موري آباد ، مباركه و گزستان

بخشدار مركزي بافق در پايان ضمن تقدير از همكاري فرماندار شهرستان ، مديران دستگاههاي اجراي ، دهياران و اعضاي شوراي اسلامي روستاها با مجموعه بخشداري مركزي بافق خاطر نشان كرد: خوشبختانه با برنامه ریزی های صحیح دولت تدبیر و امید و اعتبارات اختصاص یافته به دهیاری ها و هم چنین دستگاههای اجرایی و پروژهای عمرانی در بخش مركزي شاهد عمران و آبادی درسطح روستاها شده ايم و اميدواريم اين همدلي و همراهي همه جانبه ادامه داشته باشد.

 

IMG_6205 IMG_6206 IMG_6207IMG_6219

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده