رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۰
  • کد خبر : ۱۱۷۸۱
  • چاپ خبر : قرارداد ساخت کارخانه فولاد بافق کسری با یک شرکت چینی بسته شد

قرارداد ساخت کارخانه فولاد بافق کسری با یک شرکت چینی بسته شد

به گزارش آفتاب بافق به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن، عضو هیات مدیره شرکت سنگ آهن مرکزی در مراسم عقد قرارداد ساخت کارخانه بافق کسری که با حضورمدیران صندوق بازنشستگی، نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بافق، عضو هیات مدیره و […]

به گزارش آفتاب بافق به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن، عضو هیات مدیره شرکت سنگ آهن مرکزی در مراسم عقد قرارداد ساخت کارخانه بافق کسری که با حضورمدیران صندوق بازنشستگی، نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بافق، عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی که در محل سالن کنفرانس دفتر مرکزی شرکت در تهران برگزار شد گفت: برای مناقصه این کارخانه ابتدا با ورود پنج شرکت اروپایی و چینی، تشریفات مناقصه و تعیین پیمانکار آغاز شد.

یونس الستی افزود: از مجموع چهار شرکتی که اسناد مناقصه را تحویل داده بودند پس از بررسی فنی و پیشنهاد قیمت ارائه شده عاقبت شرکت” ساینو استیل” به عنوان پیمانکار اجرای این طرح عظیم انتخاب شد.
وی با بیان اینکه قیمت اولیه اعلام شده از سوی ساینو استیل 447 میلیون یورو بود خاطر نشان کرد: با مذاکرات انجام شده و طی مراحل مربوطه آخرین نرخ مورد پیمان به 404 میلیون یورو نهایی شد و امروز شاهد عقد ، امضاء و مبادله قرارداد فی مابین هستیم.
این عضو هیات مدیره با بیان اینکه شرکت چینی متعهد به تامین منابع مالی از طریق فاینانس گردید اظهار امیدواری کرد که مشکلی از این بابت نخواهیم داشت.
الستی به 15 درصد تعهد بافق کسری هم اشاره کرد و افزود: از این بابت هم در پی راهکارهایی جهت تامین به موقع آن هستیم و قدر السهم تعهد شده تامین خواهد شد.
قائم مقام صندوق بازنشستگان فولاد کشور هم در این جلسه با ابراز خرسندی از امضاء قرارداد فولاد، از همه دست اندکاران مربوطه که در این زمینه تلاش مضاعف داشتند تقدیر و تشکر کرد.
مهندس نوروزی ضمن تبریک این اتفاق بزرگ به مردم شریف بافق، افزود: باید نشست امروز و کارهای انجام شده را به فال نیک بگیریم و تلاش کنیم تا مواد معدنی در چرخه تولید فولاد قرارگیرد و از خام فروشی جلوگیری شود.امام جمعه بافق نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از محقق شدن ساخت کارخانه فولاد در بافق گفت: آنچه که باید شرکتهای داخلی و خارجی بدانند این است که بستر و زمینه سرمایه گذاری مناسبی فراهم است.

حجه الالسلام سید جواد سلیمانی افزود: باید ظرفیتهای معدنی بافق در ایران و جهان معرفی شود تا با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی شاهد یک حرکت بزرگ اقتصادی در شهرستان بافق باشیم.نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی هم خروجی جلسات را مهم دانست وگفت: باید در وضع کنونی کشور بکوشیم تا اقتصاد مقاومتی اجراء شود.
دخیل عباس زارع زاده با بیان اینکه هیچ کشوری به قدر ایران منابع ومواد اولیه ندارد خاطر نشان کرد: استان یزد مخصوصا شهرستان بافق بهشت معادن ایران است.
نماینده مجلس ابراز امیدواری کرد: حق مردم بافق جدی لحاظ شود و مانند شهرهای دیگر طرحهای خوب در آن به اجرا در آید تا نتیجه اش را مردم شهرستان لمس کنند.
زارع زاده، حضور امام جمعه، فرماندار، و اعضای شورای شهر بافق را نشانه حمایت همه جانبه از صندوق بازنشستگان فولاد عنوان کرد و گفت: بهترین در آمد پایدار این صندوق سرمایه گذاریهای بزرگ و اجرای طرحهای جوار معدنی است.

فرماندار بافق هم با بیان اینکه سال، سال خوبی است و روزهای پایانی برجام را می گذرانیم گفت: در این مدت هم که تحریمها بر کشورمان حاکم بود، جمهوری خلق چین با ایران اسلامی همکاریهای خوبی داشت.
سید مهدی طلایی مقدم بیان کرد: شرکت پیمانکاری چینی، پذیرفته است که چه تحریمها باشد وچه برداشته شود به کار و تعهد خود ادامه دهد و ما نیز در همه جا همراه این شرکت خواهیم بود.

در پایان مدیر عامل شرکت چینی ساینو استیل (پیمانکار ساخت کارخانه فولاد بافق کسری) هم در جمع حاضرین، شرکت متبوع خود را یکی از شرکتهای معتبر چین معرفی کرد و گفت: این شرکت دهها طرح فولاد را در جهان اجرا کرده است و در ایران چند سال گذشته با وجود تحریمها توانسته است چند پروژه را در دستور کار خود قرار دهد وفاینانس آن را نیز تامین نهایی کند.
وی خاطر نشان کرد: با امضاء قرارداد، تعهد ما نسبت به انجام کار شروع شده و تحت هر شرایطی طبق مفاد قراداد به کار خود ادامه خواهیم داد تا کارخانه فولاد در بافق احداث و به مرحله بهره برداری برسد.
گفتنی است در پایان این جلسه قرارداد فی مابین در حضور حاضرین، امضاء و بین طرفین مبادله شد.
DO3P4951

DO3P5014

DO3P4984

DO3P4987

DO3P5006
DO3P4964

DO3P4931

DO3P4939

DO3P4974

DO3P5026

DO3P5028

DO3P5032

DO3P5039

DO3P5048

DO3P5050

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده