رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۴
  • کد خبر : ۱۲۰۳۴۱
  • چاپ خبر : اعتکاف علمی چهار روزه دانش آموزان کنکوری بافقی در روستاهای کوشک وسیدآباد

اعتکاف علمی چهار روزه دانش آموزان کنکوری بافقی در روستاهای کوشک وسیدآباد

به گزارش آفتاب بافق به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ با همکاری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق، اعتکاف علمی چهار روزه ۹۴ نفر از دانش آموزان دختر و پسر کنکوری بافقی در روستاهای سیدآباد و کوشک برگزار شد. محمدعلی مومنیان مسئول برگزاری این مراسم در گفتگو با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی شرکت گفت: […]

به گزارش آفتاب بافق به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ با همکاری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق، اعتکاف علمی چهار روزه ۹۴ نفر از دانش آموزان دختر و پسر کنکوری بافقی در روستاهای سیدآباد و کوشک برگزار شد.

محمدعلی مومنیان مسئول برگزاری این مراسم در گفتگو با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی شرکت گفت: برنامه اعتکاف بیشتر در ماههای مبارک رجب و رمضان برگزار و این اعتکاف علمی در اصل استفاده از فضای معنوی مساجد برای ارتقای بنیه علمی و معنوی دانش آموزان است.

وی در ادامه افزود: این طرح چندسالی است که در بعضی از استان ها برگزار و نتایج خوبی داشته و در بحث عدالت آموزشی خیلی می تواند موثر باشد، به دلیل اینکه بسیاری از دانش آموزانی که در مدارس عادی مشغول به تحصیل هستند فرصت استفاده از اساتید و یا فضای قرائت خانه را ندارند که بیشتر مربوط به مدارس خاص است.

مجری برنامه اعتکاف علمی دانش آموزان بافقی به شرکت ۹۴ نفر از دانش آموزان دختر و پسر در این مراسم اشاره و خاطرنشان کرد: این مراسم از ۱۹ اردیبهشت ماه به مدت ۴ روز و با مشارکت ۵۲ دانش آموز دختر و ۴۲ دانش آموز پسر از تمام دبیرستان های شهرستان در رشته های علوم ریاضی، تجربی و انسانی و معارف در روستاهای کوشک و سیدآباد برگزار شد.

وی هدف از اجرای این برنامه ایجاد یک فضای آرام برای دانش آموزان بیان و عنوان داشت: هدف اصلی ایجاد یک فضای آرام برای دانش آموزان با نظارت سرپرستانی که در محل اعتکاف حضور دارند  و در کنار آن نیز برنامه هایی شامل نماز جماعت، مسابقات ورزشی شامل کوهنوردی و استفاده و حضور الگوهای موفق بومی در جمع دانش آموزان که باعث بالا رفتن اعتماد و عزت نفس آنها می شود و برگزاری همایش های علمی برای دانش آموزانی که در طول سال تحصیلی نتوانستند شرکت و از ظرفیت های اساتید مطرح استفاده کنند در این طرح از انها استفاده شده است. برگزاری ۲۱ همایش علمی در دروس عمومی ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، عربی و دینی در این ۴ روز یکی دیگر از برنامه ها بوده است.

مومنیان به برگزاری این طرح برای اولین بار در شهرستان اشاره و تصریح کرد: این طرح که برای اولین بار در بافق اجرا شد  دارای ظرفیت بسیار بالایی است و این تعداد جوان در کنار هم باعث تقویت بنیه علمی و روحیه مشارکت و تبدیل رقابت ها به رفاقت ها و اشتراک اطلاعات علمی می شود.

حضور علیرضا لاور یکی از مشاوران موفق  شرکت سنگ آهن مرکزی نیز از دیگر برنامه این اعتکاف بود.

سرپرست اعتکاف علمی دانش آموزان در پایان این گفتگو از همکاری صمیمانه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق، نهاد امام جمعه، بسیج اساتید استان که همکاری خوبی با اداره آموزش و پرورش شهرستان جهت تامین هزینه ها از جمله سرویس ایاب و ذهاب اساتید و الگوهای برتر، تهیه غذا، تامین نیروهای اجرایی،  اهدای جوائز و استفاده از الگوهای موفق بومی استان و شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده