رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۲
  • کد خبر : ۱۲۶۹۴۶
  • چاپ خبر : برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع) در بافق + تصاویر

برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع) در بافق + تصاویر

همزمان با شب ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) مراسم جشنی در بیت الرضا (ع) بافق برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق؛ همزمان با دهه کرامت و سالروز ولادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت علی بن موسی الرضا (ع)، مراسم جشنی شب گذشته با حضور مردم مومن و عاشقان آن حضرت در بیت […]

همزمان با شب ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) مراسم جشنی در بیت الرضا (ع) بافق برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ همزمان با دهه کرامت و سالروز ولادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت علی بن موسی الرضا (ع)، مراسم جشنی شب گذشته با حضور مردم مومن و عاشقان آن حضرت در بیت الرضا (ع) برگزار شد.

حجت الاسلام طباطبایی رئیس موسسه فرهنگی مذهبی بیت الرضا (ع) در این مراسم اظهار کرد: نگاهی که ما امروز از دین داریم را مدیون امام رضا(ع) هستیم که با حضورشون در ایران اسلامی اسلام اهل‌بیتی را تبلیغ کردند.

وی در ادامه به بیان فضایل و ویژگی‌های این امام همام پرداخت و با اشاره به این‌که انسان از دیدگاه اسلام یک موجود اجتماعی است که باید برخی از مسائل را برای حضور در میان اجتماع رعایت کند، گفت: امام رضا(ع) در حدیثی که به منشور زندگی اجتماعی یک مسلمان تعبیر می‌شود، برخی از صفات را برشمردند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان تواضع، مراقبت از نفس، صداقت، امانت‌داری، سکون و پرهیز از زیاده‌گویی، ترک مجادله بیهوده، صله رحم و دیدار از برادر مومن و همچنین عدم تخریب و بردن آبروی فرد مسلمان را بیان کردند.

این مراسم با برنامه‌های متنوع دیگری چون مولودی‌خوانی حجت‌الاسلام باقری میدانی،کربلایی علیرضا کریمیان و کربلایی امیر برومند بهره مند،نقاره زنی گروه نقاره،پخش نمک تبرک حرم مطهر،پذیرایی شیرینی و شکلات وشربت همراه بود.

خبر:م.بختیاری

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده