رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۶
  • کد خبر : ۱۲۶۹۸۰
  • چاپ خبر : توصیه بهداشتی رئیس دامپزشکی بافق در خصوص بیماری تب کریمه کنگو

توصیه بهداشتی رئیس دامپزشکی بافق در خصوص بیماری تب کریمه کنگو

با توجه به اهمیت اطلاع رسانی در خصوص بیماریهای خطرناک مشترک بین انسان و دام، کارشناسان واحد نظارت این اداره ضمن بازرسی از مراکز عرضه گوشت قرمز شهرستان بصورت مستقیم ضوابط و مقررات بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی را در خصوص بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو آموزش می دهند. به گزارش آفتاب بافق؛ با توجه […]

با توجه به اهمیت اطلاع رسانی در خصوص بیماریهای خطرناک مشترک بین انسان و دام، کارشناسان واحد نظارت این اداره ضمن بازرسی از مراکز عرضه گوشت قرمز شهرستان بصورت مستقیم ضوابط و مقررات بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی را در خصوص بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو آموزش می دهند.

به گزارش آفتاب بافق؛ با توجه به اهمیت اطلاع رسانی در خصوص بیماریهای خطرناک مشترک بین انسان و دام، کارشناسان واحد نظارت این اداره ضمن بازرسی از مراکز عرضه گوشت قرمز شهرستان بصورت مستقیم ضوابط و مقررات بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی را در خصوص بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو آموزش می دهند.

دکتر فرزانه سالاری؛ رئیس دامپزشکی شهرستان بافق گفت: در راستای اقدامات کنترلی و پیشگیرانه از بیماریهای خطرناک مشترک بین انسان ودام کارشناسان واحد نظارت شبکه با اعزام به قصابیهای شهرستان اقدام به آموزش قصابان در خصوص چگونگی بروز و انتشار بیماریهای مشترک انسان و دام و راههای پیشگیری و مراقبت در برابر بیماریهای مشترک خطرناکی همچون تب خونریزی دهنده کریمه کنگو می نمایند.

وی افزود: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری خطرناک مشترک ویروسی است که میتواند از طریق تماس با دام آلوده انسان را مبتلا نموده و قصابان یکی از گروه های درمعرض خطر بیماری هستند که بارعایت اقدامات پیشگیرانه می توانند از ابتلا به این بیماری خطرناک جلوگیری نمایند.

سالاری همچنین با اشاره به این مطلب که همشهریان از کشتار دام در محیط خارج از کشتارگاه خودداری کنند، یادآور شد، از تماس مستقیم پوستی مخاطی با خون و ترشحات آلوده دامی در حین ذبح یا زایمان دام پرهیز شود و هنگام تماس با گوشت، خون و ترشحات دام‌های مشکوک از دستکش و وسایل حفاظت فردی استفاده کنند.

رئیس دامپزشکی شهرستان بافق در پایان بیان کرد: در صورت خرید گوشت دام‌هایی که از سلامت آنها مطمئن نیستید؛ گوشت را به مدت ۲۴ ساعت و جگر، امعا و احشای دام را به مدت ۴۸ ساعت در دمای ۴ درجه سانتی گراد در یخچال نگهداری کنید سپس با پوشیدن دستکش نسبت به قطعه قطعه کردن، شست‌وشو و بسته بندی آن اقدام کنید.

منبع: روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده