رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۰
  • کد خبر : ۱۲۶۹۸۳
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید داوود توکلی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید داوود توکلی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید داوود توکلی جوانمرد 14 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات خیبر و منطقه جفیر به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید داوود توکلی فرزند محمد ، سال 1348 در روستای بنیز و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. با شروع جریانات انقلاب به دلیل کمی سن نتوانست در فعالیت های سیاسی حضور داشته باشد. وی فعالیت های انقلابی خود را از مسجد شهدای بنیز آغاز کرد.

شهید توکلی به خواندن نماز اول وقت تاکید بسزایی داشت و بیشتر اوقات خود را در پایگاه و مسجد سپری می کرد. وی همچنین در مراسم و محافل عزاداری ائمه اطهار به ویژه امام حسین(ع) شرکت و خالصانه خدمت می نمود. این شهید والا مقام علاقه بسیاری به مطالعه و تحقیق کتب مذهبی داشت و با دوستان درباره این موضوعات به بحث می پرداخت.

با صدور فرمان امام به جبهه های جوانمردی عزیمت نمود و سرانجام در تاریخ 1362/12/08 پس از چندین ماه مبارزه در عملیات خیبر در منطقه جفیر به شهادت رسید.

کلامی گهربار از شهید داوود توکلی؛

نگذارید خون شهیدان ما بخشکد و هر چه سریعتر و با سرعت عمل راهشان را ادامه دهید. و بدانید که راه آن ها همان راه حسین (ع) است و هدف همان، هدف اسلام است.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده