رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۲
  • کد خبر : ۱۲۷۰۷۷
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از طلبه شهید عابدین قائمی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از طلبه شهید عابدین قائمی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر طلبه شهید عابدین قائمی جوانمرد 20 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات کربلای 8 و منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید عابدین قائمی فرزند میرزا جواد ، سال 1346 در شهر تهران و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. با اوج گیری نهضت پرشور انقلاب در راهپیمایی های علیه رژیم و پخش اعلامیه های امام و شهید محراب آیت الله صدوقی حضور بسزایی داشت.

وی پس از اتمام تحصیل به مدت چند سال به فراگیری علوم حوزوی پرداخت. همچنین در مسائل انقلاب بسیار تفکر می نمود و مدافع سرسخت اسلام و امامت بود. شهید قائمی با شنیدن نوارهای سخنرانی امام خمینی(ره) با انقلاب آشنا شد و در مدرسه و محافل برای دوستان تعریف می نمود.

وی با کسانی که مخالف جریان های انقلاب بودند برخورد سختی می کرد. با شروع جنگ تحمیلی، وی با دیگر همسنگران حوزه علمیه بخصوص شهیدان ایوب بلبلی نیا و محمد علی ناظمی عازم جبهه های نبرد شد و جهت دفاع از حریم اسلام به مبارزه پرداخت. سرانجام در تاریخ 1366/01/19 در عملیات کربلای 8 و منطقه شلمچه به شهادت رسید.

پیام نورانی از طلبه شهید عابدین قائمی؛

اگر با خون خود نتوانستید به اسلام خدمت کنید،در زندگی باید با کارهایی که انجام می دهید به اسلام عزیز کمک کنید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده