رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳
  • کد خبر : ۱۲۷۱۵۷
  • چاپ خبر : برگزاري مانور دور میزی مقابله با بحران آتش سوزی در عرصه هاي منابع طبيعي شهرستان بافق

برگزاري مانور دور میزی مقابله با بحران آتش سوزی در عرصه هاي منابع طبيعي شهرستان بافق

با هدف ارزیابی ظرفیت ها و پاسخ به شرایط اضطراری، مانور دور میزی بحران با سناریوی آتش سوزی در مراتع و جنگل هاي دست كاشت شهرستان بافق با حضور اعضاء ستاد بحران اين شهرستان در محل دفتر رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بافق برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق؛ مانور دور ميزي مقابله با […]

با هدف ارزیابی ظرفیت ها و پاسخ به شرایط اضطراری، مانور دور میزی بحران با سناریوی آتش سوزی در مراتع و جنگل هاي دست كاشت شهرستان بافق با حضور اعضاء ستاد بحران اين شهرستان در محل دفتر رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بافق برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ مانور دور ميزي مقابله با بحران آتس سوزي در مراتع و جنگل هاي دست كاشت بافق با حضور رئیس اداره منابع طبیعی و آبخيزداري بافق و دیگر مسئولین عضو ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان بافق در محل دفتر رييس اداره منابع طبيعي اين شهرستان برگزار شد.

رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري با بیان این مطلب که مانور دورمیزی تمرینی برای شبیه سازی بحران ها، پیشنهاد و به چالش کشیدن برنامه های عملیاتی برای مقابله با آن است، اضافه كرد: بر اساس مصوبه کمیته مدیریت بحران، مانور دور میزی مقابله با بحران آتش سوزی در عرصه هاي منابع طبيعي شهرستان بافق برگزار شد.

محبوبه معتمدنيا افزود: به دلیل اهمیت انجام مانور در فاز آمادگی و پیش از بحران، مطابق سناریوی طراحی و تدوین شده، حوادث و بلایا و فرمانده حادثه ، ابتدا مانور تمرینی دور میزی با هدف آشناسازی اعضاي ستاد بحران با شرح وظایف محوله و همچنین تمرین برنامه نویسی در کمترین زمان، تمرین و ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی، شناسایی نقاط قوت اعضای ستاد بحران و ارزیابی توانایی و استخراج مشکلات و موانع موجود برگزار مي شود.

 معتمدنيا مهمترین اهداف این مانور را فرصت دادن به شرکت کنندگان برای ارزیابی ظرفیت ها و برنامه های جاری، پاسخ به شرایط اضطراری، تمرکز بر فرآیند های تصمیم گیری، شناسایی اولویت ها و مسئولیت ها، بازبینی اولویت ها با توجه به اطلاعات جدید و ایجاد اولویت ها در پاسخ به حوادث غیر مترقبه برشمرد.

رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بافق گفت: در مانور دورمیزی مقابله با حریق در مراتع و جنگل هاي دست كاشت بافق ، نحوه استفاده از ظرفيت جوامع محلي و همياران طبيعت، حضور نيروهاي بسيجي، نحوه استفاده از کپسول های آتش نشانی، اطلاع رسانی و اعلام کد 1504، تأمين ادوات جهت ايجاد آتش بر و اطفاء حريق و مواد سوختني توسط اعضای ستاد بحران مرور و بررسی شد.

منبع: روابط عمومی اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده