رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۷
  • کد خبر : ۱۲۷۱۷۴
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید علی ضیائی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید علی ضیائی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید علی ضیائی جوانمرد 20ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه بانه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید علی ضیائی فرزند غلامرضا، سال 1344 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. دوران کودکی را زیر سایه پدر و مادری مهربان سپری کرد. زمان اوج گیری نهضت رهایی بخش انقلاب در مقطع راهنمایی تحصیل می کرد و با سن کمی که داشت بدون هیچگونه ترس و واهمه ای در تمامی مراسم آن دوران حضور می یافت.

با آغاز جنگ تحمیلی چندین بار به جبهه های خرمشهر رفت. طی دوره هایی که به جبهه می رفت یکبار از ناحیه سر به شدت مجروح شد. وی  وقتی وارد تحصیلات دبیرستان شد تمام کتابهایش را در کوله بار جبهه گذاشت و و تصمیم گرفت در سنگر جهاد به تحصیل بپردازد و این تلاش وی در هر دو جبهه عاملی شد تا از سوی وزیر آموزش و پرورش کشور به عنوان دانش آموز نمونه جهاد کننده انتخاب شود. با گذشت ایام شهید ضیائی به ارومیه رفت و به استخدام سپاه درآمد و از آنجا رهسپار جبهه های کردستان شد.

کلامی گهربار از شهید علی ضیائی؛

دنیا ارزشی ندارد که انسان برایش این همه تلاش بیهوده کند. تلاش برای مادیات، و بدانید که من هیچ وقت به اجبار و زور به جبهه نیامده ام بلکه من عاشق بوده ام،عاشق تنها معبودم خدا.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده