رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۹
  • کد خبر : ۱۲۷۳۳۲
  • چاپ خبر : برخورد با یکی از عاملین کشتار غیرمجاز در شهرستان بافق

برخورد با یکی از عاملین کشتار غیرمجاز در شهرستان بافق

شهروندان از خرید گوشت حاصل از ذبح غیرمجاز دام‌ خودداری کنند. به گزارش آفتاب بافق؛ فرزانه سالاری رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بافق با بیان اینکه کشتار غیر مجاز دام، طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می شود،گفت: در این راستا با افراد تهدید کننده سلامت مردم از طریق مرجع قضایی […]

شهروندان از خرید گوشت حاصل از ذبح غیرمجاز دام‌ خودداری کنند.

به گزارش آفتاب بافق؛ فرزانه سالاری رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بافق با بیان اینکه کشتار غیر مجاز دام، طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می شود،گفت: در این راستا با افراد تهدید کننده سلامت مردم از طریق مرجع قضایی برخورد و علاوه بر معرفی به دستگاه قضایی، ابزارآلات جمع و لاشه کشتار نیز ضبط می‌شود.

وی افزود: کشتار دام در کشتارگاه های دام و تحت نظر ناظرین بهداشتی و شرعی مستقر در کشتارگاه ها، تضمین کننده سلامت لاشه های کشتار شده از لحاظ بهداشت و حلیت می باشد و شهروندان می توانند با اطمینان کامل از محصولات مورد نظر استفاده کنند.

سالاری در خصوی بیماری تب کریمه کنگو و تب مالت که جزء بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است،هشدار داد: بدون‌شک امکان انتقال این بیماری‌ها از طریق کشتار غیرمجاز وجود دارد و سلامت افراد را با مخاطرات جدی روبه‌رو می‌کند و اخیرا با توجه به گرم شدن هوا مواردی از ابتلای انسانی تب کریمه کنگو در کشور گزارش شده است..

 منبع: روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده