رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۲
  • کد خبر : ۱۲۷۳۳۵
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید یزدان احمدیه
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید یزدان احمدیه

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید یزدان احمدیه جوانمرد 19 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید یزدان احمدیه فرزند علی ، سال 1342 در خرمشاد یزد و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. تا یکسالگی به همراه مادر و سایر اعضای خانواده در یزد زندگی می کرد و بعد به بافق مهاجرت نمود. با گذشت ایام وی شروع به فراگیری علم نمود و به خاطر استعدادی که داشت برای ادامه تحصیل رشته تجربی را انتخاب کرد. در دوران انقلاب در تظاهرات علیه رژیم پهلوی شرکت می کرد.

پس از پیروزی انقلاب در انجمن اسلامی دبیرستان شهید رجایی و در مسجد آهنشهر فعالیت می کرد. شهید احمدیه در حالیکه بیش از چند ماه از تحصیلات دوره متوسطه اش باقی نمانده بود،رهسپار جبهه های نبرد شد.

وی در عملیات بیت المقدس دچار ناراحتی قلبی شد و به همین دلیل در عملیات بعدی به کار امدادگری پرداخت و در حالیکه در منطقه شلمچه یک زخمی را پانسمان می کرد ترکش به سمت چپش اصابت نمود. ولی او با همان حال بر می خیزد تا بدنبال دیگر زخمی ها برود و سرانجام گلوله ای به قلب پرمهرش اصابت کرد و در تاریخ 1361/02/17 به شهادت رسید.

کلامی گهربار از شهید یزدان احمدیه؛

اینک که حجله گاه من آغوش باز کرده تا عروس شهادت بر آن وارد شود،احساس سبکی و پرواز می کنم و می روم تا به خون بهای شهید که جز خود خدا کسی نیست،متصل شوم.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده