رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۰
  • کد خبر : ۱۲۷۳۹۹
  • چاپ خبر : دامهای نذریِ عید قربان در کشتارگاه دام و تحت نظارت دامپزشکی ذبح شود

دامهای نذریِ عید قربان در کشتارگاه دام و تحت نظارت دامپزشکی ذبح شود

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بافق از دایر بودن کشتارگاه دام بافق در روز عید قربان خبرداد و گفت: شهروندان در راستای پیشگیری از انتقال عوامل بیماری زای عفونی، دامهای نذری خود را در کشتارگاه دام ذبح کنند. به گزارش آفتاب بافق؛ فرزانه سالاری ضمن تبریک پیشاپیش عید قربان از دایر بودن کشتارگاه دام بافق در […]

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بافق از دایر بودن کشتارگاه دام بافق در روز عید قربان خبرداد و گفت: شهروندان در راستای پیشگیری از انتقال عوامل بیماری زای عفونی، دامهای نذری خود را در کشتارگاه دام ذبح کنند.

به گزارش آفتاب بافق؛ فرزانه سالاری ضمن تبریک پیشاپیش عید قربان از دایر بودن کشتارگاه دام بافق در این روز خبرداد و افزود: با فرا رسیدن ماه ذی الحجه و عید سعید قربان به منظور حفظ سلامت مصرف‌کنندگانِ گوشت قربانی و تأمین بهداشت عمومی، اداره دامپزشکی هماهنگی های لازم را با شهرداری بافق به منظور نظارت بهداشتی بر ذبح دام در روز عیدسعید قربان انجام داده است.

 فرزانه سالاری با بیان اینکه بیش از ۱۷۰۰ عامل بیماری زا عفونی قابل انتقال به انسان وجود دارد که منشا نیمی از آنها می‌تواند دام  باشد، افزود: شهروندان در راستای پیشگیری از انتقال عوامل بیماری زای عفونی، دامهای نذری خود را در کشتارگاه دام ذبح کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱ اکیپ ثابت در کشتارگاه و ۱ اکیپ سیار در شهرستان در روز عید سعید قربان نظارت خواهند داشت، ادامه داد: در این اکیپها ۲ کارشناس نظارت و بازرسی دامپزشکی و ۱ ناظر شرعی حضور دارند و کشتارگاه در روز عید قربان از ساعت ۱ بامداد الی ۱۳ به روی مردم باز خواهد بود و ذبح دام در کشتارگاه رایگان است.

سالاری هر گونه کشتار در اماکن عمومی را ممنوع و جرم اعلام نمود و تاکید کرد: با توجه به رخداد بیماری تب کریمه کنگو در کشور و ابتلای ۱۸ نفر از هموطنانمان به این بیماری، از همشهریان عزیز درخواست داریم دام های قربانی خود را در کشتارگاه شهرستان ذبح نمایند.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان با بیان اینکه سال گذشته شهرستان بافق رتبه دوم را از نظر امار ذبح دام قربانی در استان داشت افزود: با نظارت همکارانم در روز عیدسعید قربان سال گذشته بیش از ۱۲۰ کیلوگرم گوشت و امعاء و احشاء غیرقابل مصرف انسانی معدوم و از چرخه مصرف حذف شد.

این مقام مسئول عنوان کرد: در مناطق روستایی که کشتارگاه ندارند، باید از سلامت دام اطمینان حاصل کنند و با رعایت مسائل بهداشتی و لزوم خودمراقبتی به ذبح دام بپردازند.

فرزانه سالاری در پایان ضمن اعلام امادگی کشتارگاه دام بافق و در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای ذبح دام قربانی مانند خودرو یخچالدار جهت حمل گوشت به همشهریان عزیز تاکید نمود: گوشت دام های قربانی را پس از نگهداری در دمای یخچال به مدت حداقل ۲۴ ساعت، مصرف نمایید.

منبع: روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده