رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۷ تیر ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۲
  • کد خبر : ۱۲۷۴۴۲
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید سید جلیل ترابی بشکانی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید سید جلیل ترابی بشکانی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید سید جلیل ترابی بشکانی جوانمرد 19 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در روستای زنگی آباد کردستان به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید سید جلیل ترابی بشکانی فرزند سید حسین، سال 1343 در روستای بشکان و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع ابتدایی شد و برای امرار معاش خانواده در امور کشاورزی مددجوی پدر بزرگوارش بود.

شهید ترابی در دوران انقلاب در صفوف مبارزان به تظاهرات و راهپیمایی علیه رژیم می پرداخت. با فرا رسیدن سن مشمولیت به خدمت سربازی فراخوانده شد و ادای وظیفه کرد. وی فعالیت های انقلابی خود را از مسجد زادگاهش آعاز کرد. با صدور فرمان امام رهسپار جبهه های غرب شد و سرانجام سرانجام پس از چندین ماه مبارزه در تاریخ 1362/11/03 به دست عناصر کومله در روستای زنگی آباد کردستان به شهادت رسید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده