رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۵ تیر ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۵
  • کد خبر : ۱۲۷۵۶۱
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید علی اصغر فتوحی بهابادی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید علی اصغر فتوحی بهابادی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید علی اصغر فتوحی بهابادی جوانمرد 25 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید علی اصغر فتوحی بهابادی فرزند علی اکبر، سال 1340 در روستای کوشک از توابع شهرستان بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع دیپلم شد. با اوج گیری نهضت پرشور انقلاب اسلامی در فعالیت های سیاسی از قبیل شرکت در تظاهرات علیه رژیم شاه حضور بسزایی داشت.

شهید فتوحی در اداره مخابرات بافق اپراتور و سپس در امور حسابداری به خدمت پرداخت. با شروع جنگ تحمیلی رهسپار میدان های نبرد حق شد. وی در چندین عملیات از جمله آزاد سازی دشت عباس،تنگه رقابیه،عملیات فتح المبین و عملیات بیت المقدس( آزدسازی خرمشهر) حضور بسزایی داشت و از ناحیه دست و حنجره مجروح شد. سرانجام در تاریخ 1365/02/12 در جزیره مجنون در اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده