رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷
  • کد خبر : ۱۲۷۵۹۴
  • چاپ خبر : کلاهبرداري از 150 شهروند يزدي در سايت ديوار و شيپور

کلاهبرداري از 150 شهروند يزدي در سايت ديوار و شيپور

فرمانده انتظامي استان یزد ضمن اشاره به کلاهبرداري از 150 شهروند يزدي در سايت ديوار و شيپور گفت: قيمت نازل و تحريک خريدار از سوي فروشنده از شگردهاي مجرمان سايبري است. به گزارش آفتاب بافق، سردار عباسعلي بهداني فرد اظهارداشت: مجرمان سايبري با ارائه تخفيفات غيرواقعي درآگهي‌هاي فروش وسايل در سايت‌ها، قربانيان خود را به […]

فرمانده انتظامي استان یزد ضمن اشاره به کلاهبرداري از 150 شهروند يزدي در سايت ديوار و شيپور گفت: قيمت نازل و تحريک خريدار از سوي فروشنده از شگردهاي مجرمان سايبري است.

به گزارش آفتاب بافق، سردار عباسعلي بهداني فرد اظهارداشت: مجرمان سايبري با ارائه تخفيفات غيرواقعي درآگهي‌هاي فروش وسايل در سايت‌ها، قربانيان خود را به دام مي‌اندازند.

وي افزود: کلاهبرداران با سوء‌ استفاده از سايت‌هاي تبليغاتي و اپليکيشن‌هاي مشابه، با درج آگهي‌هاي جعلي و با تعيين قيمت‌هاي پايين ‌تر از عرف بازار و وسوسه انگيز از مشتريان درخواست مبلغي به عنوان بيعانه مي‌کنند و پس از واريز مبلغ توسط خريدار، کلاهبردار گوشي خود را خاموش و يا ديگر پاسخگوي تلفن خود نیست.

فرمانده انتظامي استان يزد ضمن اشاره به کلاهبرداري از 150 شهروند يزدي در سايت ديوار و شيپور گفت: قيمت نازل و تحريک خريدار از سوي فروشنده از شگردهاي مجرمان سايبري است.

بهدانی فرد يادآور شد: شهروندان به هيچ عنوان قبل از رويت و کسب اطمينان از کيفيت و اصل بودن کالاي تبليغ شده، مبلغي را تحت عنوان بيعانه براي افراد واريز نکنند و هر پرداختي حتما بعد از رويت و اطمينان از کيفيت کالا باشد.

سردار بهداني فرد تاکيد کرد: شهروندان حتما از فروشگاه‌هاي اينترنتي که داراي نماد اعتمادالکترونيکي هستند خريد کنند و به جاي دادن بيعانه از گزينه پرداخت وجه در محل استفاده کنند.

اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به اينکه آگاهي ‌بخشي و پيشگيري از وقوع جرائم در فضاي مجازي از اولويت‌هاي پليس فتا است، به همشهريان توصيه کرد: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک يا تهديد توسط مجرمان و اخاذان اينترنتي، موضوع را در اولين فرصت به پليس فتا به شماره تلفن 096380اطلاع دهند و به صورت مستمر براي مطالعه اخبار و مصونيت از شگردهاي مجرمانه به وب سايت پليس فتا به آدرس: www.cyberpolice.ir مراجعه نمايند‌.

منبع: خبرنگار پایگاه خبری پلیس

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده