رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۰ تیر ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۱
  • کد خبر : ۱۲۷۶۲۹
  • چاپ خبر : اجرای حکم خلع ید و قلع و قمع ساخت و سازهای غیر مجاز در بیش از 5 هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان بافق

اجرای حکم خلع ید و قلع و قمع ساخت و سازهای غیر مجاز در بیش از 5 هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان بافق

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق از بازگشت 5 هزار و 644 مترمربع از اراضی ملی این شهرستان پس از حکم قطعی قضایی در راستای اجرای تبصره يك ماده ۵۵ به بیت المال خبر داد. به گزارش آفتاب بافق؛ محبوبه معتمدنیا اظهار داشت: در پی دست درازی متصرفان به اراضی ملی شهرستان بافق، […]

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق از بازگشت 5 هزار و 644 مترمربع از اراضی ملی این شهرستان پس از حکم قطعی قضایی در راستای اجرای تبصره يك ماده ۵۵ به بیت المال خبر داد.

به گزارش آفتاب بافق؛ محبوبه معتمدنیا اظهار داشت: در پی دست درازی متصرفان به اراضی ملی شهرستان بافق، پرونده قضایی تشکیل و رأی قضایی صادره از احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان به نفع دولت اخذ شد.

وی اضافه کرد: بنا بر دستور دادستان شهرستان بافق و با حضور فرمانده و جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد، نماینده پاسگاه انتظامی کوشک، نمایندگان ادارات آب، برق و گاز شهرستان، فرمانده یگان حفاظت و کارشناس حقوقی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق و در راستای اجرای تبصره يك ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع، 5 هزار و 644 مترمربع از اراضی ملی شهرستان بافق در قالب 3 پرونده قضایی، ضمن قلع و قمع مستحدثات و خلع ید، رفع تصرف کامل و به بیت المال بازگردانده شد. 

رییس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بافق خاطرنشان كرد:مردم می‌توانند در تماس با شماره ۱۳۹ و ۱۵۰۴ کد امداد جنگل و مرتع، گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی اطلاع‌رسانی کنند تا از ورود خسارت های جبران ناپذیر به عرصه های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.

منبع: روابط عمومی اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده