رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۶
  • کد خبر : ۱۲۷۶۴۰
  • چاپ خبر : آب انتقالی از خلیج فارس به فولاد بافق کسری می رسد

آب انتقالی از خلیج فارس به فولاد بافق کسری می رسد

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار بافق از اجرای پروژه خط انتقال آب خلیج فارس به مجموعه فولاد بافق کسری خبر داد. به گزارش آفتاب بافق؛ نشست هماهنگی و برنامه ریزی پروژه خط انتقال آب خلیج فارس به فولاد بافق کسری به ریاست معاون عمرانی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار بافق و با […]

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار بافق از اجرای پروژه خط انتقال آب خلیج فارس به مجموعه فولاد بافق کسری خبر داد.

به گزارش آفتاب بافق؛ نشست هماهنگی و برنامه ریزی پروژه خط انتقال آب خلیج فارس به فولاد بافق کسری به ریاست معاون عمرانی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار بافق و با حضور مدیران دستگاه های خدمات رسان شهرستان، مسئولان شرکت فولاد بافق کسری و مجری طرح انتقال آب در فرمانداری بافق برگزار شد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار بافق با اشاره به اینکه این نشست پیرو جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار شده است، گفت: طرح انتقال آب خلیج فارس به مجموعه صنعتی فولاد بافق کسری را طرحی عظیم خواند و از ادارات متولی خواست همکاری لازم در چارچوب قوانین و مقررات داشته باشند.

حسن تفکری با اشاره به اینکه برخی از صنایع و معادن برای تامین آب مورد نیاز صنایع از آب کشاورزی استفاده کردند و در تامین آب پایدار با مشکل مواجه شدند، تصریح کرد: شرکت فولاد بافق کسری با توجه به اینکه دو حلقه چاه کشاورزی در اختیار داشت، از این نعمت استفاده نکرد و برای تامین آب پایدار مورد استفاده در صنعت فولاد اقدام به اجرای طرح انتقال آب خلیج فارس به شهرستان بافق که کمک بسیار بزرگی به شهرستان و سفره های آب زیر زمینی می شود.

هوشنگ رهنما، مشاور شرکت صنعتی آذران با اشاره به اینکه احداث کارخانه فولاد بافق کسری گامی در تکمیل زنجیره سنگ آهن مرکزی خواهد بود گفت: امیدواریم در آینده نه چندان دور با ایجاد دو کارخانه تولید اسلب و نورد این زنجیره در بافق هم تکمیل شود.

وی نوع نگاه به سرمایه گذاری در فولاد بافق کسری را یک نوع نگرش جهادی با هدف توسعه فولاد عنوان کرد و یادآور شد: نگاه ما به سرمایه گذاری این نیست که منابع حاصل از سرمایه گذاری را از شهرستان و استان خارج کنیم.

به گفته رهنما، پروژه انتقال آب خلیج‌ فارس به فولاد بافق کسری را فرصت مغتنمی برای مشکل‌گشایی در شهرستان بافق دانست و گفت: قطعا این اقدام جهادی در جهت بالابردن تاب آوری منطقه و ابعاد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تاثیر مطلوبی بر نوع نگرش سرمایه گذار به شهرستان و مردم بافق خواهد داشت.

مجری طرح انتقال آب خلیج فارس به شرکت فولاد بافق کسری گفت: این پروژه شامل سه بخش است که یک بخش در استان هرمزگان، بخش دوم در استان کرمان و بخش سوم در استان یزد می باشد که پس از مطالعات صورت گرفته نقطه بهینه برای گرفتن انشعاب از خط اصلی خلیج فارس را مخزن R3 در نظر گرفتیم.

علیرضا چراغی افزود: این پروژه به طول 122 کیلومتر طی یکسال انجام خواهد شد که از طریق لوله‌هایی به قطر 500 میلی‌متر آب تصفیه شده خلیج فارس را با ظرفیت 200 لیتر بر ثانیه متناسب با اجرای طرح های توسعه ای مجموعه، به شهرستان و مجموعه فولاد بافق کسری منتقل خواهد کرد.

گفتنی است در ادامه مسئولان جهت تسریع در اجرای این پروژه و تامین آب پایدار برای مجموعه صنعتی فولاد بافق کسری و همچنین موانع و مشکلات پروژه را مورد بررسی قرار داده و جهت رفع آن قول مساعدت و همکاری دادند.

منبع: روابط عمومی فرمانداری بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده