رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۶
  • کد خبر : ۱۲۷۶۶۱
  • چاپ خبر : آمادگی ورزشکاران شمشیرباز بافقی جهت حضور در مسابقات کشوری

آمادگی ورزشکاران شمشیرباز بافقی جهت حضور در مسابقات کشوری

 عملکرد یکساله هیات شمشیربازی شهرستان بافق منجر به آماده سازی تیم شهرستان جهت حضور در مسابقات و تورمنت های کشوری شد. به گزارش آفتاب بافق؛ رئیس هیات شمشیربازی شهرستان بافق با بیان اینکه در یکسال گذشته سعی کردیم با برگزاری کارگاههای آموزشی مربیگری هدف گذاری کنیم تا با استفاده از ظرفیت مربیان بومی بتوانیم به […]

 عملکرد یکساله هیات شمشیربازی شهرستان بافق منجر به آماده سازی تیم شهرستان جهت حضور در مسابقات و تورمنت های کشوری شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ رئیس هیات شمشیربازی شهرستان بافق با بیان اینکه در یکسال گذشته سعی کردیم با برگزاری کارگاههای آموزشی مربیگری هدف گذاری کنیم تا با استفاده از ظرفیت مربیان بومی بتوانیم به بحث استعدادیابی و جذب نفرات بپردازیم،بیان کرد: یکی از برنامه هایی که داشتیم مربوط به پرورش مربیان بود که شهرستان بافق فاقد مربی بومی در این زمینه بود،، بنابراین با هماهنگی انجام شده با اداره ورزش و جوانان شهرستان و هیات شمشیربازی استان تعدادی از علاقمندان به مربیگری در این رشته به مرکز استان اعزام شدند تا در دوره های مربیگری شرکت نمایند.

اصغر آقابابایی با بیان اینکه دوره مربیگری و آموزش مربیان ۵ ماه طول کشید افزود: ۵نفر از علاقمندان به مربیگری در سه رشته سابر ، فلوره و اپه هفته ای دو جلسه زیر نظر هیات استان و با هزینه هیات دوره های مربیگری را گذراندند.

رئیس هیات شمشیربازی شهرستان بافق از مساعدت دکتر پورسلمان رئیس فدراسیون شمشیربازی کشور نیز قدردانی نمود و گفت : در بازدیدی که رئیس فدراسیون شمشیربازی کشور از سالن شمشیربازی بافق انجام دادند مساعدت شد و هفته ای یک جلسه نیز مربی تیم ملی شمشیربازی جهت ارتقاء مربیان بومی به بافق اعزام شد.

وی در ادامه افزود : خوشبختانه مربیان در طول ۵ماه و به صورت فشرده دوره های آموزشی لازم را کسب نموده و شرایط جهت استعدادیابی و جذب ورزشکاران در پایه نونهالان و نوجوانان فراهم شد و هم اکنون بیش از۳۰ورزشکار در رده های پایه در حال آموزش و یادگیری این رشته ورزشی در سالن اختصاصی بافق هستند.

آقابابایی تلاش مربیان و کادر فنی هیات را ستودنی شمرد و افزود : با تلاشی که انجام شد تیم شهرستان آماده حضور در مسابقات کشوری شده است و امیدواریم بتوانیم اولین اعزام را در شهریور ماه سال جاری داشته باشیم.

وی در زمینه هزینه کرد در این رشته ورزشی نیز عنوان کرد : از بدو فعالیت اینجانب بیش از یک میلیارد ریال در زمینه های مختلف اعم از تجهیز دفتر هیات ، راه اندازی سیستم سرمایش ، خرید تجهیزات مورد نیاز مربیان، هزینه اعزام  به دوره مربیگری ، تامین هزینه حضور مربی ملی و آراستگی محیط هزینه شده است که تماما از محل خیری تامین شده است.

رئیس هیات شمشیربازی شهرستان بافق در خصوص نیازهای سالن اختصاصی بافق نیز گفت : سالن اختصاصی شمشیربازی بافق نیاز به دستگاه آپاره و ملزومات جانبی و همچنین پیست اختصاصی جهت برگزاری مسابقات دارد که نیاز به مساعدت مسئولین شهرستان و استان در این زمینه است.

وی در پایان با بیان اینکه هیات شمشیربازی شهرستان بافق از اولین رشته های ورزشی بود که در گذشته در لیگ برتر کشور  حضور یافت و در بین استانهای کشور شگفتی ساز شد و اولین مقام سومی در آقایان و بانوان را برای بافق به ارمغان آورده بود  ابراز امیدواری کرد که با حمایت مسئولین شهرستان و استان  بتوانیم مجددا این افتخار را تکرار کنیم چرا که فرزندان بافق شایسته بهترینها هستند.

منبع: روابط عمومی هیات شمشیربازی شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده