رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۴
  • کد خبر : ۱۲۷۶۶۷
  • چاپ خبر : استحصال خاویار از گونه ای از فیل ماهی ۱۲ ساله در بافق

استحصال خاویار از گونه ای از فیل ماهی ۱۲ ساله در بافق

استحصال خاویار از گونه ای از فیل ماهی ۱۲ ساله در بافق با حضور روسای اداره دامپزشکی و مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب شور انجام گرفت. به گزارش آفتاب بافق؛ رئیس شبکه دامپرشکی شهرستان بافق با اعلام این خبر افزود: خاویار؛ تخم گونه خاصی از ماهیان ماده است که این ماهیان تا قبل از ۱۰ […]

استحصال خاویار از گونه ای از فیل ماهی ۱۲ ساله در بافق با حضور روسای اداره دامپزشکی و مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب شور انجام گرفت.

به گزارش آفتاب بافق؛ رئیس شبکه دامپرشکی شهرستان بافق با اعلام این خبر افزود: خاویار؛ تخم گونه خاصی از ماهیان ماده است که این ماهیان تا قبل از ۱۰ سالگی تخم ریزی نمی کنند. خاویار به مروارید سیاه معروف است و از مواد غذایی با ارزش بشمار می رود که دارای خواص دارویی بسیار زیادی برای سلامت بدن است.

 وی افزود: همچنین خاویار دارای بافت لزج و طعم شور می باشد و جزء یکی از گران ترین مواد غذایی جهان محسوب می شود که در حال حاضر قیمت هر کیلو خاویار بالغ بر ۲۵۰ میلیون ریال است.

سالاری با اشاره به فعالیت یک واحد پرورش خاویار در شهرستان بافق،عنوان کرد:  تنها گونه ماهیِ خاویاری این واحد، فیل ماهی است که از دیدگاه کیفیت خاویار، فیل ماهیان رتبه اول رو به خود اختصاص می دهند. خاویار انواع گوناگونی مانند خاویار طلایی، سرخ و سیاه دارد که در این میان خاویار سیاه از ارزش قابل توجهی برخوردار است و در این مزرعه ماهی خاویار در بافق، خاویار سیاه استحصال می شود‌.

منبع: روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده