رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۷ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶
  • کد خبر : ۱۲۷۷۷۷
  • چاپ خبر : روحانیون مسائل مربوط به انفاق،کمک به ایتام و برکات پرداخت زکات را  بیش از پیش برای مردم بیان کنند / بهره مندی پنج دهک اول از تسهیلات کمیته امداد
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بافق:

روحانیون مسائل مربوط به انفاق،کمک به ایتام و برکات پرداخت زکات را بیش از پیش برای مردم بیان کنند / بهره مندی پنج دهک اول از تسهیلات کمیته امداد

طلایی مبارکه عنوان کرد: با توجه به سیستم هوشمند این نهاد افراد مستمند و دهک های یک تا سه می توانند تحت این حمایت قرار گیرند و دهک های ۴ و۵  نیز از خدمات اشتعال بهره مند شوند. به گزارش آفتاب بافق؛ نشست تعامل و همکاری روحانیون شهرستان با کمیته امداد امام خمینی (ره) بافق […]

طلایی مبارکه عنوان کرد: با توجه به سیستم هوشمند این نهاد افراد مستمند و دهک های یک تا سه می توانند تحت این حمایت قرار گیرند و دهک های ۴ و۵  نیز از خدمات اشتعال بهره مند شوند.

به گزارش آفتاب بافق؛ نشست تعامل و همکاری روحانیون شهرستان با کمیته امداد امام خمینی (ره) بافق پیرامون ترویج فرهنگ زکات،انفاق و مسجد محوری روز گذشته با حضور امام جمعه بافق برگزار شد.

طلایی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بافق در ابتدای این جلسه ضمن بیان سخنانی از امام(ره) و مقام معظم رهبری پیرامون کمیته امداد،گزارشی از عملکرد کمیته امداد و خدمات ارائه شده این نهاد به  نیازمندان ارائه کرد.

وی با توجه به سیستم هوشمند این نهاد که افراد مستمند و دهک های یک تا سه می توانند تحت این حمایت قرار گیرند و دهک های ۴ و۵  نیز از خدمات اشتعال بهره مند شوند،افزود: سال گذشته  ۳۰۵ خانوار وام اشتغال دریافت نموده اند. وامهای پرداختی به مستعدین  اشتغال از  منابع  بانکی  پرداخت  می شود و باید  متقاضی  در سامانه حیات ثبت نام نماید و درصورت داشتن شرایط شامل کارت پایان خدمت، عدم  اشتغال و بیمه اجباری و مجوز در زمینه های مختلف، تسهیلات دریافت نماید و تا پایان پرداخت اقساط وام طرح  وی جاری باشد.

طلایی خاطر نشان کرد: زنان سرپرست خانوار دهک های یک تا سه نیز از صندوق  قرض الحسنه  امداد وام دریافت می کنند.

وی با اشاره به دریافت خدمات صفر تا صد ۳۵۰ دانش آموز و دانشجو از این نهاد،بیان کرد: هزینه های درمانی بیماران صعب العلاج و زمینگیر و سالمندان مستمند،هزینه های تحصیلی فرزندان مددجوی تحت حمایت، تهیه جهیزیه برای نوعروسان و ایتام ، کمک به احداث مسکن، تعمیر و اجاره مسکن،تهیه لوازم ضروری زندگی از محل صدقات مردم، زکات واجب و مستحبی توسط خیرین تامین می شود .

رئیس کمیته امداد همچنین از حمایت مادی و معنوی حامیان از 250 فرزند یتیم و محسنین خبر داد و افزود:  تنها 30 درصد از  بودجه حمایتی ما دولتی است و۷۰ درصد دیگر توسط خیرین،نیکوکاران و مردم مومن بافق تامین می شود.

طلایی مبارکه خاطر نشان کرد: بیماران سرطانی که قادر به تامین هزینه های درمان  نیستند نیز تحت حمایت کمیته امداد هستند. 

وی با اشاره به دریافت بیش از ۶۵۰ خانوار از خدمات این نهاد طی سال گذشته،اظهار کرد: مستمری این نیازمندان ماهیانه کمتر از  2 میلیون تومان است که کفاف زندگی امروز را نمی دهد به ویژه خانواده هایی که بیمار در خانه دارند و اجاره نشین و عیال وار هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  در پایان ضمن پاسخ به پرسش چند نفر از حاضرین و تقدیر از حمایت های امام جمعه و دیگر شرکت کنندگان در جلسه، از روحانیون شهرستان در خواست کرد مسائل مربوط به انفاق،کمک به ایتام و برکات پرداخت زکات را  بیش از پیش برای مردم بیان نمایند..

امام جمعه شهرستان بافق نیز در این جلسه از تلاش امداد گران کمیته امداد بافق که برای رفع مشکلات مستمندان تلاش می کنند  تشکر و قدردانی کرد.

تنظیم: م.بختیاری

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده