رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۳
  • کد خبر : ۱۲۷۸۹۲
  • چاپ خبر : تقدیر امام جمعه بافق از بانوان خیاط البسه همایش جهانی شیرخوارگان حسینی +تصاویر

تقدیر امام جمعه بافق از بانوان خیاط البسه همایش جهانی شیرخوارگان حسینی +تصاویر

مراسم تقدیر از دو تن از بانوان خیاط البسه همایش جهانی شیرخوارگان حسینی و برگزار کنندگان این برنامه در شهرستان با حضور امام جمعه بافق برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق؛ همه ساله در اولین جمعه ماه محرم همایش شیرخوارگان حسینی با یاد 6 ماهه حضرت علی اصغر(ع) برگزار می شود. مریم تفکری و خانم […]

مراسم تقدیر از دو تن از بانوان خیاط البسه همایش جهانی شیرخوارگان حسینی و برگزار کنندگان این برنامه در شهرستان با حضور امام جمعه بافق برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ همه ساله در اولین جمعه ماه محرم همایش شیرخوارگان حسینی با یاد 6 ماهه حضرت علی اصغر(ع) برگزار می شود.

مریم تفکری و خانم مقنی پور از بانوان شهرستان بافق هرساله با نزدیک شدن به اولین جمعه ماه محرم خانه خود را تبدیل به کارگاه دوخت لباس برای مراسم شیرخوارگان می کنند و همراه با انبوهی از بانوان به صورت جهادی کار خیاطی، برش کاری و اتوکشیدن لباس‌ها را در این کارگاه انجام می دهند و تا اولین جمعه محرم بیش از ۵ هزار دست لباس و سربند بصورت رایگان آماده تحویل به هیئت رزمندگان اسلام شهرستان بافق برای برگزاری مراسم شیرخوارگان می کنند.

این بانوان هر کوک لباس و هر تای لباس را به عشق اینکه این لباس قرار است در اولین جمعه محرم بر تن یکی از سربازان آینده امام زمان (عج) پوشیده شود، می‌زنند و چنان بر آن افتخار می‌کنند که گویی هیچ افتخاری بالاتر از خدمت به مراسم شیرخوار شهید کربلا نیست‌ و آنان سعادتمندترین افراد جهان هستند.
به پاس زحمات هرساله مریم تفکری و خانم مقنی پور از روستای مبارکه در دوخت لباس همایش شیرخوارگان حسینی، صبح امروز مراسمی با حضور حجت الاسلام سعادت فر امام جمعه بافق،رئیس هیئت رزمندگان شهرستان و جمعی از بانوان در منزل مریم تفکری برگزار و از این بانوان و برگزار کنندگان همایش شیرخوارگان حسینی در شهرستان تقدیر و تشکر شد.

در ابتدای این مراسم اکبر قانعی رئیس هیئت رزمندگان شهرستان بافق پیرامون برگزاری مراسم شیرخوارگان در شهرستان بافق و محل های برگزاری این همایش مطالبی را عنوان کرد و اظهار داشت: امسال حضور روستاییان در این مراسم بسیار بی سابقه بود.

امام جمعه بافق نیز در سخنانی ضمن قدردانی از زحمات بانوان بیان کرد: این امر افتخاری بزرگی است که نصیب دوزندگان این خیاط خانه شده تا سهمی در همایش شیر خوارگان حسینی داشته باشند.

وی افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره حضرت علی اصغر (ع) و واقعه عاشورا موجب تحکیم پایه دین خدا (اسلام ) می شود.

خبر: م.بختیاری

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده