رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۶
  • کد خبر : ۱۲۷۹۶۰
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسین رضایی بنستانی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسین رضایی بنستانی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید حسین رضایی بنستانی جوانمرد 19 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه دهلاویه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید حسین رضایی بنستانی فرزند غلامحسین ، سال 1341 در خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع ابتدایی شد. شهید رضایی به دلیل امرار معاش خانواده به شغل دامداری و کشاورزی مشغول شد. با اوج گیری نهضت انقلاب اسلامی او نیز همراه مردم به صفوف راهپیمایان پیوست. وی فعالیت های انقلابی و فرهنگی خود را از مسجد زادگاهش آغاز نمود.

شهید رضایی به دستور امام (ره) به عضویت سپاه درآمد و شبانه روز به نگهبانی و خدمت مشغول بود. وی از طرف بسیج به سروان اعزام شد و در نیروی هوایی به جهت حفظ ارزش های میهن اسلام به خدمت مشغول شد. با  صدور فرمان امام (ره) رهسپار جبهه های نبرد شد و سرانجام پس از چندین مرتبه حضور عاشقانه در جبهه های مردانگی در تاریخ 1360/07/13 در روز عید قربان در دهلاویه به شهادت رسید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده