رفتن به بالا
  • جمعه - ۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۱
  • کد خبر : ۱۲۸۰۳۴
  • چاپ خبر : این همه لجاجت و بی توجهی استاندار یزد به مردم بافق حق مردم بافق نیست/نظر مردم،مسئولان و دلسوزان در انتصابات بافق جایگاهی ندارد
امام جمعه بافق:

این همه لجاجت و بی توجهی استاندار یزد به مردم بافق حق مردم بافق نیست/نظر مردم،مسئولان و دلسوزان در انتصابات بافق جایگاهی ندارد

حق بافق بی محلی و بی توجهی استان نیست، من این مسائل را که امروز با شما در میان می گذارم به جهت این است که در خطبه های نماز جمعه به شما متعهد شده بودم که آنچه را در مجالس می بینم با دیوار شیشه ای شرکت و آن را با شما در میان […]

حق بافق بی محلی و بی توجهی استان نیست، من این مسائل را که امروز با شما در میان می گذارم به جهت این است که در خطبه های نماز جمعه به شما متعهد شده بودم که آنچه را در مجالس می بینم با دیوار شیشه ای شرکت و آن را با شما در میان بگذارم. این مسائل را بارها به مسئولین استان، کشور و شهرستان عرض کردم اما زمانی که می بینیم توجهی نمی شود مجبوریم به شما بگوییم.

به گزارش آفتاب بافق به نقل از صبح بافق؛ حجت الاسلام و المسلمین سعادت فر امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان که مصادف با عاشورای حسینی بود ضمن تسلیت این ایام سوگواری گفت: کارفرهنگی یعنی ایجاد یک فضای مناسب برای رشد و شکوفایی انسان ها، تربیت خانواده طراز قرآن و عترت و تربیت جامعه منتظر در این جامعه دادگستری خلوت ترین مکان و مسجد و جلسات معنوی شلوغ ترین اماکن باشد. آمار طلاق،اعتیاد،شرب خمر و شیطان پرستی حداقل و آمار مطالعه و تحقیق و پژوهش و کار مفید و تولید حداکثر باشد. کار فرهنگی یعنی تولید آرامش و پویایی در جامعه در سایه ترویج ذکرالله است.

وی افزود: امروز روز بیان حق، مظلومیت و دفاع از مظلومیت ها است. شهرستان دارالشجاعه بافق استعدادهای ناب فرهنگی به برکت وجود علمای مجاهددر گذشته، امامزاده عبدالله و شهدای شاهد استعداد قصبه طیبه بودن، شهر طراز انتظار بودن را دارد. تایید این موضوع مجالس باشکوه و عزاداری سیدالشهدا که در واقع بهشت کره خاکی است می باشد.

سعادت فر عنوان داشت: مثلث رشد و تعالی معنوی هر جامعه ای اهتمام دادن به مسجد به عنوان محل سازماندهی جمعی دلها به سمت خدا، دژ محکم به مخالفت از فکر و اندیشه باید به خانواده اهتمام داشت و باید به مدرسه به عنوان یک مکان دفاع ازمعرفت و کسب معرفت اهمیت داد. اگر هر یک از سه ضلع مثلث مدرسه، خانواده و مسجد آسیب ببیند یعنی زمینه سازی برای نفوذ شیاطین جنی و انسی.

خطیب جمعه بافق تصریح کرد: در کنار وضعیت زیبای ارادت ورزی به اهل بیت برخی از نقاط ضعف را هم باید دید. امروز در برخی موارد حال مسجد، مدرسه و خانواده ما خوب نیست و ویروسی است، آمار افزایش اعتیاد به مواد مخدر،فضای مجازی،اعتیاد به مشروبات به خصوص در نسل نوجوان و به ویژه در جامعه زنان آمار رو به رشد طلاق در نسل جوان، ضعف پوشش و حجاب گواه وجود ویروس فرهنگی در مدرسه، مسجد و خانواده است.

سعادت فر اظهار داشت: بی شک‌ مسئولین باید به مقوله دین و فرهنگ توجه داشته باشند. مقوله فرهنگ قابل اصلاح، محتاج به برنامه،بودجه و همت مردم و مسئولین است. برنامه جامع در حوزه فعالیت های فرهنگی، قرآنی،مسجد، مدارس، ایثار و شهادت و موارد دیگر با هدف گذاری بافق شهر طراز انتظار تدوین و در شورای فرهنگ عمومی مصوب شد.در خصوص بودجه لازم برای اجرای این طرح استاندار حمایت  و قرار بر این شد که ۲۰ درصد از عوارض دو درصد به این مقوله اختصاص پیدا کند که متاسفانه باید به چند نکته توجه داشت.

امام جمعه بافق در خصوص بودجه فرهنگی شهرستان نیز بیان داشت: برخلاف اینکه رسانه ها می گویند که امام جمعه مبلغ کذا را برای کار فرهنگی دریافت کرده این جمله غلط است حتی یک ریال از بودجه فرهنگی به حساب نهاد امام جمعه نه آمده و نه قرار است که وارد شود بلکه افرادی که طرح و برنامه و ایده دارند بعد از اخذ مصوبه شورای فرهنگ عمومی به فرمانداری معرفی تا پس از طی مراحل قانونی بخشی از کمک هزینه خود را دریافت کنند.

وی افزود: در این مدت طرح های خیلی خوب و زیبایی در حوزه مباحث فرهنگی دریافت کردیم. علیرغم دستور صریح استاندار و طی مراحل قانونی متاسفانه روند اجرایی شدن تخصیص بودجه به کندی پیش می رفت ولی در زمان تصدی فرماندار سابق شروع شد اما متاسفانه در زمان تصدی فرماندار فعلی هیچ گونه همکاری صادقانه ای در این مسیر وجود ندارد و بلکه شاید اعتقادی به این امر وجود ندارد.

سعادت فر خطاب به استاندار و فرماندار گفت: در اینجا بنده نمی دانم آیا واقعا اشکال کار در آقای فرماندار است که به این امر اعتقاد ندارد یا اینکه استاندار دو دستور ظاهری به ما می دهد که باید این طرح دقیق انجام و یک دستور مخفی به فرماندار می دهد که این طرح متوقف شود و یا اینکه متاسفانه اقتدار لازم در استان دیده نمی شود که فرماندار شهرستان از دستورات استاندار خود اطاعت و تمکین ندارد. از استاندار مطالبه جدی داریم که نسبت به این امر مهم اهتمام داشته باشد.

 خطیب جمعه بافق به موضوع عزل و نصب ها توسط مسئولین استان و عدم نظرخواهی از شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: از ویژگی های دولت مردمی اجتناب از نگاه بالا به پایین، توجه به دغدغه های مردم، مشورت در کارها با مردم، تصمیم با دقت و با در نظر گرفتن همه جوانب است. به صراحت می گوییم از دولت مردمی حمایت داشته و داریم، این را همه دوستان و دشمنان بدانند اما حساب دولت از افراد جداست. ما روی عملکرد دولت انقلابی حساس هستیم چون رفتار آنها پای حساب انقلاب نوشته می شود. متأسفانه در برخی از عزل و نصب ها نه با شهرستان مشورت نه از دلسوزان شهرستان نظرخواهی می کنند و نه متاسفانه با دقت عمل می شود و نه از تجربه دیگران استفاده می شود.

وی ادامه‌داد: نمونه آن تغییر یکی از مدیران در هفته گذشته بود، عزل و نصب حق مدیران و دولت است و ما هم صحبت و دخالتی نداریم اما سلیقه، ادب، تصمیم گیری صحیح مورد مطالبه ماست که متاسفانه در این امور کج سلیقگی های متعددی وجود دارد. توجه به نظر مردم مهم است. یک مدیر قرار است که منصوب شود مثل فرماندار که نظر مردم، مسئولین، رضایت از عملکرد وی باید مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه توجه نمی کنند و مجموعه زیادی از مدیران، شوراها، و دهیاران از انتصاب فرماندار مخالف و مخالفت خود را هم با دلیل ابراز کردند اما تعجب از این است که چرا آقایان اینقدر لجاجت، اصرار و بی محلی به شهرستان می کنند و چرا مردم را در برابر خود قرار می دهند و در مقابل همه اعتراضات حکم چهار ساله می زنند که باید به این موضوعات توجه و ببیند که آیا واقعا مردم آنها را همراهی می کنند یا خیر.

سعادت فر بیان داشت: آیا مردم حتما باید معدن را تعطیل و ریل را خراب کنند و به کوچه و خیابان بریزند تا مسئولین این اعتراضات را بفهمند و مورد توجه قرار دهند و یا اینکه مردم باید بی تفاوت شوند نسبت به دولت و نتیجه را مسئولین در این انتخابات ببینند؟ این کارها را انجام ندهید، حق مردم شهرستان بافق این نیست، حق مردم شهرستان بافق این است که مورد توجه و التفات جدی قرار بگیرند.

سعادت فر با بیان اینکه حق مردم بافق بی محلی و بی توجهی نیست گفت: حق بافق بی محلی و بی توجهی استان نیست، من این مسائل را که امروز با شما در میان می گذارم به جهت این است که در خطبه های نماز جمعه به شما متعهد شده بودم که آنچه را در مجالس می بینم با دیوار شیشه ای شرکت و آن را با شما در میان بگذارم. این مسائل را بارها به مسئولین کشوری، استان و  شهرستان عرض کردم اما زمانی که می بینیم توجهی نمی شود مجبوریم به شما بگوییم. ما حرفی نداریم اگر واقعا آقایان نمی خواهند به بافق توجه و ببینند حرفی نیست این شهرستان را واگذار به استان کرمان تا تحت مدیریت کریمانه این استان قرار تا این مردم خدمات ببیند. حق این مردم این نیست.

امام جمعه بافق تصریح کرد: در انقلاب، دولت و تفکر انقلابی ملاک و معیار برسی عملکرد مدیران تعهد و تخصص است، عملکرد هر مدیری باید براساس برنامه پیشنهادی و عملکرد وی مورد توجه قرار بگیرد که این تفکر انقلابی می شود. تفکر انقلابی تفکر شعاری نیست، ما تعصب حزبی نداریم که هر عمل خوب و بدی را بپذیریم، مطالب را به حق مورد نقد و برسی قرار می دهیم.

وی به عملکرد مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی هم اشاره و بیان داشت: از جمله مسائل مهم موضوع مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی است، به مدیران صندوق بازنشستگی کشوری از اول چندین مرتبه گفتم امروز هم می گویم از هر شخصی که مدیرعامل هست باید از او برنامه و تصویب برنامه وی را داشته و عملکرد وی را بر اساس برنامه ارزیابی و در خصوص ادامه یا عدم ادامه کار آن مدیر تصمیم بگیرید. به آقایان گفتم در عزل و نصب ها نظر رجال سیاسی و غیرسیاسی لازم است توجه شود اما کافی نیست، چراکه برخی از این رجال تخصص لازم را ندارند، اگر به آنها بودجه دادند حمایت و اگر ندادند حمایت نمی کنند. در ارزیابی عملکردها به صراحت عرض می کنیم که دولت انقلابی باید این مسائل را بیش از همه دولت ها رعایت و در ارزیابی عملکردها به آقازاده بودن، نوه فلان شخص و داماد فلان شخص بودن نباید توجه و ملاک و معیار باشد فقط و فقط تخصص و تعهد بر اساس برنامه و قدرت اجرایی باشد.

سعادت فر عنوان داشت: امروز در بدنه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران نارضایتی های جدی از عملکرد مدیریت وجود و دغدغه و نگرانی نسبت به آینده شرکت در کارکنان این مجموعه وجود دارد. آمار بگیرید که از مجموع بیش از ۶ هزار پرسنل چند نفر از عملکرد مدیریت شرکت رضایت و احساس آرامش و امید نسبت به آینده شرکت دارند،اگر دغدغه این کارگران و کارکنان نابجا است توجیه و توضیح و رفع نگرانی‌ کنید تا این کارگران با امید حرکت و این شرکت رو به پیشرفت باشد و اگر هم دغدغه آنها بجاست تصمیم جدی بگیرید نشود شب بخوابیم و صبح بیدار شویم و ببینیم شرکت نابود و زندگی ۶ هزار خانواده بلکه یک شهرستان نابود شده و بعد به فکر تصمیم گیری باشند.

وی افزود: من هرچه وظیفه شرعی خودم بود در برابر شما مردم مومن، متدین، انقلابی، دلسوز و آنچه در مسیر دفاع از حقوق شما تشخیص شرعی دادم در این وقت غنیمت نماز جمعه عاشورایی عرض کردم.

خطیب جمعه بافق به عمده مشکل مردم هم اشاره و بیان داشت: مردم غیور بافق شما خیلی خوبی ها دارید اما بعضا دو اشکال دارید که تا این دو مشکل در وجود شما باشد همیشه مظلوم و مورد حمایت استان و کشور قرار نمی گیرید، آنچه که باعث شده بافق در خور شأن و استعداد خود رشد نکند اختلاف است، اختلاف ریشه پیشرفت را می خشکاند و این را بدانیم که هیچ کس بیست نیست، اختلاف باعث می شود که رشد نکنیم. وحدت یعنی مدیریت اختلافات.

سعادت فر در پایان گفت: این همه که به طبل بومی و غیر بومی بعضیا می زنند به جای آن بیایند به طبل دلسوزی و‌ خیانت، انقلابی و غیرانقلابی بزنند. نکته دوم هم عدم قدرت صراحت لهجه رودرو است، پشت سر قاطع و محکم حرف می زنید و پیش رو محکم تعارف می کنید. راه پیشرفت شهرستان آن است که پشت سر هم محکم تعارف هم کنیم و پشت سر محکم حمایت کنیم، رودرو انتقادات را بیان کنید اما متاسفانه در برخی از جاها بالعکس است.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده