رفتن به بالا
  • شنبه - ۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
  • کد خبر : ۱۲۸۰۳۷
  • چاپ خبر : نظارت دامپزشکی بافق بر مراکز طبخ غذا در مساجد و حسینیه ها در ایام محرم

نظارت دامپزشکی بافق بر مراکز طبخ غذا در مساجد و حسینیه ها در ایام محرم

رئیس دامپزشکی بافق ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) از تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی بافق بر مراکز طبخ غذای نذری و بازدید از آشپزخانه های مساجد و حسینیه ها در ایام محرم خبر داد. به گزارش آفتاب بافق؛ فرزانه سالاری در بازدید شبانه و سرزده از آشپزخانه های حسینیه و مساجد شهرستان بافق گفت: نظارت […]

رئیس دامپزشکی بافق ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) از تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی بافق بر مراکز طبخ غذای نذری و بازدید از آشپزخانه های مساجد و حسینیه ها در ایام محرم خبر داد.

به گزارش آفتاب بافق؛ فرزانه سالاری در بازدید شبانه و سرزده از آشپزخانه های حسینیه و مساجد شهرستان بافق گفت: نظارت بهداشتی بر ذبح دام، قطعه بندی گوشت دام های قربانی و تضمین سلامت عزاداران در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان از اهم اقدامات دامپزشکی در این ایام بوده است.

رئیس دامپزشکی بافق با بیان اینکه این بازدید به منظور نظارت بر سلامت گوشت دام های قربانی و با حضور بازرسین  دامپزشکی انجام شده است افزود: در این بازدید نکات بهداشتی لازم در رابطه با نحوه نگهداری گوشت دام های قربانی و اقدامات لازم در جهت سلامت غذای نذری به متولیان امر در هیئت های عزاداری ارائه شد.

وی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت پیشگیری از بیماریهای قابل انتقال بین انسان و دام به ویژه تب خونریزی دهنده کریمه کنگو عنوان کرد: تب کریمه کنگو در اثر تماس با گوشت، خون و سایر قسمتهای دام آلوده به انسان منتقل شده و اصلی ترین راه گسترش آن، ذبح دام به صورت غیربهداشتی می باشد، بنابراین از عموم متولیان هیئت های عزاداری درخواست گردید تا گوشت استحصالی را به مدت۲۴ ساعت قبل از طبخ حتما در دمای ۰ تا ۴ درجه سانتی گراد یخچال نگهداری کنند.

منبع: روابط عمومی دامپزشکی شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده