رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲
  • کد خبر : ۱۲۸۱۰۳
  • چاپ خبر : تقدیر رئیس شورای اسلامی کوشک از کارکنان منابع طبيعی و آبخيزداری بافق +تصاویر
به مناسبت روز جهانی جنگلبان؛

تقدیر رئیس شورای اسلامی کوشک از کارکنان منابع طبيعی و آبخيزداری بافق +تصاویر

به مناسبت روز جهانی جنگلبان؛ رييس شورای اسلامي روستای كوشك از رييس، فرمانده و كارشناسان يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بافق در محل دفتر رييس اين اداره تقدير بعمل آورد. به گزارش آفتاب بافق، رييس شوراي اسلامي روستاي كوشك به مناسبت روز جهاني جنگلبان از رييس، فرمانده و كارشناسان يگان حفاظت اداره […]

به مناسبت روز جهانی جنگلبان؛ رييس شورای اسلامي روستای كوشك از رييس، فرمانده و كارشناسان يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بافق در محل دفتر رييس اين اداره تقدير بعمل آورد.

به گزارش آفتاب بافق، رييس شوراي اسلامي روستاي كوشك به مناسبت روز جهاني جنگلبان از رييس، فرمانده و كارشناسان يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بافق تقدير بعمل آورد.

رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بافق در حاشيه اين مراسم اظهار داشت: نهم مرداد ماه روز جهانی جنگلبان است، این روز بهانه‌ای است براي گرامیداشت و تکریم انسانهایی که از جان و آسایش خود در راه حفظ و نگهداری جنگل‌ها، مراتع و عرصه‌های طبیعی كشور می‌گذارند تا این میراث ارزشمند را در اختیار آیندگان قرار دهند.

محبوبه معتمدنيا اضافه كرد: جنگلبانان؛ ایثارگران بی نام و نشانی هستند که در شرایط آب و هوایی سخت اعم از گرما و سرمای شدید و با امکاناتی محدود حفاظت از جنگل ها، مراتع و عرصه‌های منابع طبیعی را بر عهده دارند. این عزیزان فداکار برای انجام وظایف خود و مقابله با سوء استفاده کنندگان از طبیعت و قاچاقچیان چوب خطرات زیادی را به جان می‌خرند تا این گنجینه‌های طبیعی از هر آسیبی در امان بماند.

وی افزود: جنگلبانان به محض آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی تن را به آتش و دود می‌زنند و خود می‌سوزند تا درختان و بوته زارهای سرسبز کشورش نسوزند.

رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بافق خاطرنشان كرد: روز جهانی جنگلبان برای اولین بار در ۳۱ جولای ۲۰۰۷ (مصادف با ۹ مرداد ) توسط اتحادیه بین‌المللی جنگلبان و به مناسبت پانزدهمین سال تأسیس این اتحادیه نامگذاری شد. در حال حاضر حدود ۲۰۰۰ جنگلبان برای حفاظت و صیانت از عرصه‌های طبیعی و انفال در حال تلاش هستند كه 22 شهید و بیش از ۵۰۰ مجروح در حال ایثارگری و دفاع از حریم طبیعت تقدیم کشور شده است.

منبع: روابط عمومي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده