رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۱
  • کد خبر : ۱۲۸۱۳۸
  • چاپ خبر : طعم شیرین آزادی به وقت ماه حسین (ع)

طعم شیرین آزادی به وقت ماه حسین (ع)

ادای نذورات در ماه محرم با باورهای قلبی همه ایرانیان پیوند خورده است. در ماه محرم بسیاری از مردم به نحوه برگزاری مراسم محرم و به‌ویژه ادای نذورات هر ساله‌شان فکر می‌کنند و در این میان حیدری رئیس موسسه خیریه سرای رحمت و همسر وی بخشی از هزینه نذورات خود را برای آزادی سه مادر […]

ادای نذورات در ماه محرم با باورهای قلبی همه ایرانیان پیوند خورده است. در ماه محرم بسیاری از مردم به نحوه برگزاری مراسم محرم و به‌ویژه ادای نذورات هر ساله‌شان فکر می‌کنند و در این میان حیدری رئیس موسسه خیریه سرای رحمت و همسر وی بخشی از هزینه نذورات خود را برای آزادی سه مادر زندانی جرائم غیر عمد به موسسه خیریه مهرآوران مبارکه اهدا نمودند.

به گزارش آفتاب بافق؛ پدر و مادر هر کدام ستون زندگی هستند، هر کدام نباشند یک بخش زندگی کم است، حال تصور کن، به هر دلیلی یکی از این دو یا هر دو ستون زندگی نباشند، می‌توانی تصور کنی چه می‌شود؟

ماه محرم فرصتی بزرگ در راستای ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان و همنوعان به‌عنوان یک سنت دینی و یک وظیفه اخلاقی است که در این روزها با توجه به وضعیت اقتصادی بیش از پیش مورد تأکید قرار گرفته است. در کنار بحث اداء نذورات و پخت غذای گرم ، می توان بخشی از نذورات را به سمت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد برد و شادی و آرامش را به خانواده های آنان هدیه کرد.

حیدری رئیس موسسه خیریه سرای رحمت و همسر وی با تبعیت از این سنت دینی بخشی از هزینه برگزاری مراسم دهه اول ماه محرم را به مبلغ 40 میلیون تومان، جهت آزادسازی سه مادر زندانی جرائم غیرعمد به موسسه خیریه مهرآوران اهدا نمودند تا امید را در دل خانواده های آنان زنده کنند.

این دو خیر همچنین مبلغ 2 میلیون تومان را برای خرید اسباب بازی و اهدا به کودکان مناطق محروم و 5 میلیون تومان به موسسه خیریه سرای رحمت جهت خرید تشک اهدا کردند.

خداوند در اين ماه همه بندگان خويش را در سايه امام حسین (ع) قرار دهد. خوب است كه ما هم به تأسی از صفات زیبای این امام شهید، مهربانی خود را نثار نيازمندان كنيم. همه ما در اين ماه بايد دست به دست هم بدهيم تا با گامی هر چند كوچک زمينه‌های آزادی زندانيان جرائم غیرعمد فراهم شود.

خبر: م.بختیاری

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده