رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۹
  • کد خبر : ۱۲۸۱۵۸
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسن سالاری
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسن سالاری

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید حسن سالاری جوانمرد 19 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه سردشت به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید حسن سالاری فرزند حسین ، سال 1343 در روستای برکوئیه از توابع شهرستان بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی به امر تحصیل مشغول شد. شهید سالاری هرگز امر به معرف و نهی از منکر را ترک نمی کرد و فردی متعهد و پرهیزگار بود.

با اوج گیری نهضت انسان ساز اسلامی به رهبری امام خمینی همراه با ملت به پا خواسته ایران علیه طاغوت زمان قیام کرد. هنوز مدت زیادی از پیروزی انقلاب نگذشته بود که جنگ تحمیلی آغاز شد. شهید سالاری بطور داوطلب چندین مرتبه به جبهه ها رهسپار شد.

بعد از گذشت مدتی به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد و دوباره همت و تلاش وی در میدان های جنگ از سر گرفته شد و خودش را وقف جهاد نمود. سرانجام در تاریخ 1362/06/19 پس از رشادت های بسیار در یکی از عملیات ها در منطقه کردستان ( سردشت ) عاشقانه به آسمان پرکشید.

کلامی گهربار از شهید حسن سالاری؛

از شهادتم ناراحت نباشید چون همه از خداییم و بازگشت همه بسوی اوست. پس چه بهتر که بازگشت ما بسوی خدا از طریق شهادت در راه ا… باشد.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده