رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۷
  • کد خبر : ۱۲۸۱۷۸
  • چاپ خبر : سنگر نماز جمعه باید به مسئولین تذکر بدهد تا دچار غفلت نشوند و اولویت ها تغییر پیدا نکند / در مطالبه گری هیچ مخرج مشترکی با مخالفان نظام و دشمنان انقلاب نداریم
امام جمعه بافق:

سنگر نماز جمعه باید به مسئولین تذکر بدهد تا دچار غفلت نشوند و اولویت ها تغییر پیدا نکند / در مطالبه گری هیچ مخرج مشترکی با مخالفان نظام و دشمنان انقلاب نداریم

حجت الاسلام سعادت فر در خطبه دوم نماز جمعه این هفته گفت: باید سنگر نماز جمعه به مسئولین تذکر بدهد تا اینکه دچار غفلت نشوند و اولویت ها تغییر پیدا نکند. نه اینکه مطالبه گری از یک مسئول به معنای دشمنی با آن مسئول یا خیانت وی باشد،مطالبه گری برای بیداری و هوشیاری است، البته […]

حجت الاسلام سعادت فر در خطبه دوم نماز جمعه این هفته گفت: باید سنگر نماز جمعه به مسئولین تذکر بدهد تا اینکه دچار غفلت نشوند و اولویت ها تغییر پیدا نکند. نه اینکه مطالبه گری از یک مسئول به معنای دشمنی با آن مسئول یا خیانت وی باشد،مطالبه گری برای بیداری و هوشیاری است، البته تریبون نماز جامعه تریبون بیان خدمات نظام هم هست.

به گزارش آفتاب بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین سعادت فر امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بافق که در حسینیه اعظم محله سفلی برگزار شد گفت: رابطه دین و سیاست رابطه دو زوجیت و قابل جدا شدن نیست، لذا مقام معظم رهبری فرمودند: (( دین و دولت به یکدیگر آمیخته است. نماز پرصلابت جمعه یه نماز عبادی و سیاسی که رابطه دین و سیاست در آن قابل انفکاک نیست و دین و سیاست در نماز جمعه محلول یکدیگر هستند نه مخلوط.))

وی ضمن قدردانی از همه مردم مومن، متدین، انقلابی و ولایتمدار بافق و مردمی که از روضه و بصیرت عاشورایی جداشدنی نیستند، روحانیت، مداحان، هیئتی ها و خواهران انقلابی، اصحاب رسانه و خانواده شهدا و ایثارگران و امام جمعه سابق بافق که با بصیرت و هوشیاری کامل در مسیر دفاع و حمایت از حقوق حقه شهرستان در صحنه حضور داشتند، افزود: بدون حضور و پشتوانه مردمی احقاق حق غیرممکن یا بسیار مشکل است، سنگر نماز جمعه تریبون مطالبه گری، صدا و متعلق به مردم و نظامی است که مردم ولی نعمتان آن هستند،بنابراین باید فریاد مردم باشد.

سعادت فر عنوان داشت: باید سنگر نماز جمعه به مسئولین تذکر بدهد تا اینکه دچار غفلت نشوند و اولویت ها تغییر پیدا نکند. نه اینکه مطالبه گری از یک مسئول به معنای دشمنی با آن مسئول یا خیانت وی باشد،مطالبه گری برای بیداری و هوشیاری است، البته تریبون نماز جامعه تریبون بیان خدمات نظام هم هست.

خطیب جمعه بافق اظهار داشت: تریبون نماز جمعه روابط عمومی مدیران و فقط جای تقدیر و تشکر از مدیران و محل بیان نقاط قوت نیست، بلکه محل بیان نقاط ضعف است، بنابراین باید نقاط ضعف را در کنار نقاط قوت بیان کرد و این کار با قدرت، قوت و با اتکا به حضور بابصیرت مردم ادامه خواهد داشت.

 امام جمعه بافق تصریح کرد: معتقدیم شهرستان بافق با توجه به منابع مالی و نیروی انسانی مومن و متدینی که دارد برای پیشرفت در ابعاد مختلف مادی و معنوی علیرغم همه خدماتی که در گذشته صورت گرفته باید سرعت بیشتری داشته تا این شهرستان به عنوان یک شهر نمونه و مثال زدنی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی در سطح جهان اسلام باشد و راه رسیدن به این قله و شهر تراز انتظار صداقت، صراحت، استقامت، مجاهدت و وحدت و همدلی و رعایت ادب و احترام در مسیر مطالبه گری است.

سعادت فر ضمن انعکاس مطالبه گری مردم شهرستان خاطرنشان کرد: مطالبه گری باید ادامه یابد اما مطالبه گری با صداقت، صراحت، استقامت، وحدت و رعایت ادب و احترام باشد، بنابراین شما مردم مطالبه گری خود را منعکس کنید تا پیگیری شود. مردم شهرستان معتقد به مکتب قرآن و اهل بیت و بابصیرت پای آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده و این را با حضور خود در انتخابات ها و با انتخاب با بصیرت خود نشان دادند. ما مطالبات و مشکلاتی داریم آنها را هم مطرح چون معتقدیم در دولت مردمی گوش شنوا، عزم برای حل مسائل و مشکلات مردم وجود دارد و دولت را از خود می دانیم.

خطیب جمعه بافق بیان داشت: ضمن اصرار بر مطالبه گری مطابق بر انصاف، عدل و تقوا هیچ مخرج مشترکی با جریان های غیر انقلابی، معاند با نظام، مخالف با دولت انقلابی نه داشته و نه خواهیم داشت و نه اجازه سوءاستفاده را به آنها خواهیم داد. ما مدافع و حامی دولت هستیم اما معتقدیم متعصب به دولت نیستیم، ما تعصب کورکورانه و حزبی و جناحی با دولت نداریم بلکه حامی دولت هستیم اما چون حامی و دلسوزیم نقاط ضعف را از باب دوستی بیان می کنیم نه با خصومت و دشمنی.

امام جمعه بافق ضمن قدردانی از نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان یزد و مدیر دفتر نمایندگی شورای سایت گذاری ائمه جمعه و بسیاری از دلسوزان در هفته گذشته پیگیر مطالباتی که در خطبه های هفته گذشته مطرح شد بود، بیان داشت: جلسه ای با استاندار در حضور امام جمعه یزد و مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برگزار شد و مسائلی که باید مطرح می شد بیان و مقرر شد با یک نگاه ویژه ای نسبت به حل مشکلات بافق توجه خواهد شد.

منبع: صبح بافق

سعادت فر در پایان تصریح کرد: به واسطه بعضی از مشغله های کاری که وجود داشت و رسیدن برخی اخبار غلط و نرسیدن اخبار و مطالب درست و به واسطه برخی از اشکالاتی که در برخی از مدیران وجود داشت که دستوراتی را صادر کنند، امیدواریم به همت دولت مردان و تلاش و پیگیری مسئولین شهرستان و حضور در صحنه مردم شاهد پیشرفت های خوب و امید آفرین در سطح شهرستان داشته باشیم تا شاهد رشد و شکوفایی در خور این شهرستان باشیم.

منبع: صبح بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده