رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۸
  • کد خبر : ۱۲۸۴۷۰
  • چاپ خبر : آغاز طرح رایگان واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دام سبک شهرستان بافق

آغاز طرح رایگان واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دام سبک شهرستان بافق

اولین مرحله از عملیات واکسیناسیون جمعیت دام های سبک شهرستان علیه بیماری تب برفکی از اواخر مرداد ماه آغاز شد. به گزارش آفتاب بافق، فرزانه سالاری رییس دامپزشکی شهرستان در تشریح این خبر اعلام کرد: باتوجه به اهمیت پیگیری وکنترل بیماری تب برفکی به عنوان یک بیماری مسری و تهدید کننده جدی در صنعت دامپروری، […]

اولین مرحله از عملیات واکسیناسیون جمعیت دام های سبک شهرستان علیه بیماری تب برفکی از اواخر مرداد ماه آغاز شد.

به گزارش آفتاب بافق، فرزانه سالاری رییس دامپزشکی شهرستان در تشریح این خبر اعلام کرد: باتوجه به اهمیت پیگیری وکنترل بیماری تب برفکی به عنوان یک بیماری مسری و تهدید کننده جدی در صنعت دامپروری، با هماهنگی سازمان دامپزشکی کشور اولین مرحله از واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دام سبک در روستاهای بخش مرکزی بافق آغاز شد.

سالاری افزود : در اجرای این طرح مقرر گردید که در مجموع بالغ ۱۸۰۰۰ راس دام سبک در روستاهای بخش مرکزی طی مدت ۲ ماه تحت پوشش واکسیناسیون رایگان تب برفکی قرار گیرند.

رییس دامپزشکی شهرستان بافق ادامه داد: بیماری تب برفکی از جمله بیماریهای بسیار خطرناک در صنعت دامپروری است که در صورت شیوع آن سبب خسارات اقتصادی زیادی به دامداران می گردد که با اقدامات کنترلی از جمله واکسیناسیون، از بروز این خسارات جلوگیری می شود.

فرزانه سالاری از دامداران و روستاییان درخواست کرد به ‌منظور پوشش حداکثری واکسیناسیون با اکیپ‌های اعزامی این اداره همکاری لازم را به عمل آورند.

غلامی کارشناس مبارزه و پیشگیری دامپزشکی بافق با ضمن اشاره به اهمیت آشنایی دامداران با علائم این بیماری افزود: تب شدید، آبریزش از چشم، وجود کف در دهان، زخم شدن دهان و سم و  همچنین لنگش دام از علائم شایع این بیماری است و کاهش شیر در دام‌ها، کاهش تولید فرآورده‌های گوشتی، کاهش باروری و بروز تلفات در دام‌های جوان از جمله خسارت‌های اقتصادی ناشی از بیماری تب برفکی است.

منبع: روابط عمومی دامپزشکی بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده