رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۰
  • کد خبر : ۱۲۸۴۸۵
  • چاپ خبر : غربالگری رایگان دمانس و آلزایمر سالمندان در شهرستان بافق

غربالگری رایگان دمانس و آلزایمر سالمندان در شهرستان بافق

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بافق از اجرای غربالگری دمانس و آلزایمر سالمندان در شهرستان بافق خبر داد . به گزارش آفتاب بافق؛ بتول کریمی با اعلام این خبر گفت: طرح دمانس و آلزایمر توسط بهزیستی شهرستان بافق و با همکاری مرکز سرای رحمت، واقع در ابتدا جاده ی مبارکه و توسط مربیان آموزش دیده و […]

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بافق از اجرای غربالگری دمانس و آلزایمر سالمندان در شهرستان بافق خبر داد .

به گزارش آفتاب بافق؛ بتول کریمی با اعلام این خبر گفت: طرح دمانس و آلزایمر توسط بهزیستی شهرستان بافق و با همکاری مرکز سرای رحمت، واقع در ابتدا جاده ی مبارکه و توسط مربیان آموزش دیده و مورد تایید سازمان بهزیستی اجرا می شود .

وی افزود: بیماری آلزایمر یک بیماری پیش رونده است  که به تدریج  قسمت های مختلف مغز  آسیب می بیند و به دنبال آن علائم بالینی و اختلالات رفتاری و شناختی در فرد سالمند ظاهر می شود، لذا تشخیص زودهنگام بیماری ، فرصت مناسبی برای فرد مبتلا و مراقب او فراهم میکند تا در زمان باقی مانده برای یک زندگی معنادار برنامه ریزی کنند.  

رئیس اداره بهزیستی بافق ادامه داد: طرح دمانس و آلزایمر با هدف پیشگیری از ابتلاء سالمندان به این بیماری، ویژه سالمندان ۶۵ تا ۷۵ سال شهرستان بافق اجرا می شود .

وی اظهار کرد: سالمندان و خانواده های دارای سالمند می توانند از طریق تماس با مسئولین اجرای طرح در غربالگری دمانس شرکت نمایند.

شماره تماس جهت شرکت در طرح دمانس :

09162120992

03532429260داخلی 205

محل اجرای طرح دمانس : ابتدای جاده مبارکه، مرکز رحمت

منبع: روابط عمومی اداره بهزیستی بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده