رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۲
  • کد خبر : ۱۲۸۵۵۵
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید عباس حیدری
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید عباس حیدری

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید عباس حیدری جوانمرد 16 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات والفجر مقدماتی و منطقه رقابیه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید عباس حیدری فرزند علی ، سال 1345 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل شد. با ورود به مقطع راهنمایی انقلاب شکوهمند اسلامی به اوج خود رسید و شهید حیدری فعالانه در تمام زمینه های انقلاب شرکت می نمود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی وی وارد مقطع دبیرستان شد اما دشمن قسم خورده سرزمین بار دیگر قصد سلب آرامش نمود و شهید حیدری نیز سنگر مدرسه را رها کرد و با سپری کردن دوره های آموزش نظامی در باغ خان یزد رهسپار جبهه های حق علیه باطل شد.

شهید عباس حیدری پس از دو مرتبه حضور در جبهه ها سرانجام در تاریخ 1361/11/20 در عملیات والفجر مقدماتی و منطقه رقابیه با اصابت ترکش به شهادت رسید.

کلامی گهربار از شهید عباس حیدری؛

ای عزیزان مبادا در غفلت بمیرید که علی (ع) در محراب عبادت شهید شد و مبادا در بی تفاوتی بمیرید که علی اکبر امام حسین (ع) در راه خدا و هدفش شهید شد.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده