رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۱
  • کد خبر : ۱۲۸۵۶۲
  • چاپ خبر : اتمام پروژه مرمت و بازسازی مدرسه ی علمیه مسجد جامع

اتمام پروژه مرمت و بازسازی مدرسه ی علمیه مسجد جامع

رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی بافق از اتمام پروژه مرمت و باز سازی مدرسه ی علمیه مسجد جامع پس از یکسال خبر داد. به گزارش آفتاب بافق؛ لیلی رنجبر مدیر میراث فرهنگی با اعلام این خبر گفت : مدرسه علمیه مسجد جامع بافق از تابستان سال ۱۴۰۱مورد مرمت قرار گرفته و با توجه […]

رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی بافق از اتمام پروژه مرمت و باز سازی مدرسه ی علمیه مسجد جامع پس از یکسال خبر داد.

به گزارش آفتاب بافق؛ لیلی رنجبر مدیر میراث فرهنگی با اعلام این خبر گفت : مدرسه علمیه مسجد جامع بافق از تابستان سال ۱۴۰۱مورد مرمت قرار گرفته و با توجه به حجم عملیات بازسازی و مرمت بنای مذکور در  تابستان 1402 به پایان رسیده است .

وی افزود: مرمت این بنا شامل جداره سازی و کف سازی و نصب درب های چوبی، آجر سابی رواق ها و اندود گچ بدنه و ساخت حوض و حذف الحاقات معماری بوده

رنجبر ادامه داد: بازسازی بنای یاد شده با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی و فرمانداری بافق و  نهاد امامت جمعه صورت گرفته که پس از اتمام اقدامات مرمتی و تجهیز  ، آماده بهره برداری می باشد .

رئیس اداره میراث فرهنگی بافق در خصوص کاربری بنا بیان کرد: این مکان قرار است طبق روال گذشته به عنوان مدرسه قرآنی مورد بهره برداری قرار گیرد .

منبع: روابط عمومی اداره میراث فرهنگی شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده