رفتن به بالا
  • جمعه - ۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
  • کد خبر : ۱۲۸۵۹۱
  • چاپ خبر : مراسم تجلیل از جامعه پزشکی بافق به مناسبت گرامیداشت روز پزشک +تصاویر

مراسم تجلیل از جامعه پزشکی بافق به مناسبت گرامیداشت روز پزشک +تصاویر

به مناسبت گرامیداشت زاد روز حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک مراسم تجلیل از جامعه پزشکی بافق در هتل علمدار برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق؛ به مناسبت گرامیداشت زاد روز حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک مراسم تجلیل از جامعه پزشکان شهرستان بافق به همت بیمارستان ولی عصر(عج) با حضور فرماندار بافق،اعضای شورای اسلامی […]

به مناسبت گرامیداشت زاد روز حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک مراسم تجلیل از جامعه پزشکی بافق در هتل علمدار برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ به مناسبت گرامیداشت زاد روز حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک مراسم تجلیل از جامعه پزشکان شهرستان بافق به همت بیمارستان ولی عصر(عج) با حضور فرماندار بافق،اعضای شورای اسلامی شهر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرروابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی، رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) و پزشکان در هتل علمدار برگزار شد.

ابوالقاسم دهقان فرماندار بافق در ابتدای این مراسم ضمن تبریک و گرامیداشت روز پزشک و هفته دولت بیان داشت: در هفته دولت و آستانه بزرگداشت حکیم زکریای رازی و روز داروساز هستیم،این ایام را به همه شما خواهران و برادران که در راستای سلامت جامعه گام بر می دارید تبریک می گویم.

وی با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی پزشکان جایگاه ویژه ای دارند،افزود: در 14 قرن گذشته که دنیا گرفتار مسائل اخلاقی بود و جان مردم مورد تهدید قرار می گرفت، رسول اکرم(ص) در عصر جاهلیت پیرامون مسئله پزشکی واژه ” العلم المان” رامطرح کردند، در مجموعه علومی که در آن عصر و در دوران ما وجود داشته و دارد، علم اَبدان به عنوان اولین علمی مطرح شده که مسائل دینی را تحت الشعاع علوم پزشکی قرار داده است.

دهقان علم پزشکی را در فرهنگ اسلامی پیش قدم تر از دنیای غرب دانست و یادآور شد: وقتی به تاریخ نگاه می کنیم، می بینیم زمانی که دنیای غرب جایگاهی نداشت،در فرهنگ دینی ما بوعلی سیناها، رازی ها، خواجه نصیرالدین و طوسی ها تربیت شدند که توانستند آن عصر در راستای جان مردم و مسائل اخلاقی فعالیت کنند.

فرماندار بافق تصریح کرد: اگر جامعه سالم باشد ولی نتواند مسائل اخلاقی را به گوش مردم برساند بدون شک بیمار می شود که نه تنها روح بلکه جسم او نیز مریض خواهد شد. این حرکت مهم به وسیله اسلام مطرح شد و تا قرن هشتم از جایگاه ویژه ای در دنیا برخوردار بود.

سپس ثنایی رئیس بیمارستان ولیعصر (ع) بافق در سخنانی کوتاه با گرامیداشت روز پزشک و داروساز، به اهمیت نقش پزشکان اشاره کرد و گفت: خداوند در سوره مائده آیه 32 می فرماید: ((هر کس یک انسان را زنده کند،مانند حیات دادن به همه انسان ها است. )) و این مصداق کار یک پزشک است.

وی ضمن  تشکر از تلاش ها و خدمات جامعه پزشکی شهرستان از شورای اسلامی شهر و شهرداری بافق برای برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر کرد.

در پایان این مراسم از پزشکان شهرستان بافق با اهدای لوح تقدیر و هدایا توسط مسئولین حاضر تجلیل به عمل آمد.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده