رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹
  • کد خبر : ۱۲۸۷۰۱
  • چاپ خبر : لزوم توجه به وضعیت آسیب های اجتماعي در بین دانش آموزان و نوجوانان

لزوم توجه به وضعیت آسیب های اجتماعي در بین دانش آموزان و نوجوانان

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان یزد در نشست با مدیر آموزش و پرورش شهرستان به لزوم توجه وضعیت آسبب های اجتماعي در بین دانش آموزان و نوجوانان تاکید کرد. به گزارش آفتاب بافق؛  محمدصادق خدایی رییس اداره  مشاوره تربیتی و تحصیلی استان یزد به اتفاق  مسعود صدیقی رئیس مرکز مشاوره امام حسین علیه […]

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان یزد در نشست با مدیر آموزش و پرورش شهرستان به لزوم توجه وضعیت آسبب های اجتماعي در بین دانش آموزان و نوجوانان تاکید کرد.

به گزارش آفتاب بافق؛  محمدصادق خدایی رییس اداره  مشاوره تربیتی و تحصیلی استان یزد به اتفاق  مسعود صدیقی رئیس مرکز مشاوره امام حسین علیه السلام و کارشناسان این حوزه در سفر یک روزه به شهرستان بافق با سیدجواد میرجعفری مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیدار و گفت و گو کرد.

در ابتدا مدیر آموزش و پرورش شهرستان ضمن خیر مقدم به بیان گزارش کوتاهی از وضعیت نیروی انسانی و فعالیت های این حوزه در شهرستان بافق پرداخت .

رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان یزد در این نشست با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت آسیب های اجتماعي در بین دانش آموزان و نوجوانان عنوان کرد: امروزه با جامعه ای مواجه هستیم که در آن ۶ آسیب “خودکشی ، آسیب جسمی و جنسی ، فرار از مدرسه و منزل، بزهکاری ، فقر شدید و بدسرپرستی به عنوان  فوریت های روانی و آسیب های اجتماعی مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به فوریت های روانی و آسیب های اجتماعی را مهم تر از هر مسئله حتی کمبود نیروی انسانی است بیان کرد: با توجه به تصویب قانون سند تحول و رسالت های آموزش و پرورش که حمایت روحی و روانی از اطفال و نوجوانان می باشد می بایست قدم های موثری را به صورت مداوم در این راستا برداشت.

خدایی  با بیان اینکه مسئول کارگروه فوریت ها در هر منطقه  رئیس آموزش و پرورش و معاون پرورشی و تربیت بدنی مسئول تیم اجرایی فوریت ها است عنوان کرد: مدیر مرکز مشاوره هر منطقه با همکاری کارشناس مشاوره باید هر هشداری را جدی بگیرند و درصدد رفع مشکلات باشند.
 وی با بیان اینکه اداره مشاوره و مراقبت و مرکز مشاوره استانی امام حسین (ع) در هر زمینه مشاوره می تواند حامی باشد خاطر نشان کرد: از متخصصین  مشاوره استان می توان در زمینه های مختلف کمک گرفت.

رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با موضوع انتخاب رشته عنوان کرد: بهترین مکانی که می تواند انتخاب رشته کنکور را انجام داد به دلیل اينکه هم تعهد و هم تخصص در آن وجود دارد آموزش و پرورش است.

منبع: روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده