رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۸
  • کد خبر : ۱۲۸۷۳۹
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد برزگری
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد برزگری

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید محمد برزگری جوانمرد 21 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات والفجر 8 و منطقه فاو به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید محمد برزگری فرزند یدالله ، سال 1344 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. در سن 5 سالگی برای فراگیری علوم قرآنی وارد مکتب خانه شد. وی فردی باهوش و مستعد بود و مراحل تحصیلی را یکی پس از دیگری پشت سر نهاد. ایام پرشکوه انقلاب مصادف با دوران راهنمایی وی بود و شهید برزگری در نوشتن شعار بر دیوارها و شرکت در راهپیمایی ها نقش بسزایی داشت.

وی عضو فعال پایگاه حر بود و بیشتر شب ها در مراسم دعا و نماز جماعت شرکت می کرد. تابستانها در امور کشاورزی مددکار پدرش بود و علاوه بر آن در کوره آجرپزی کار می کرد.

با شروع جنگ تحمیلی شهید برزگری دانش آموز سال سوم تجربی بود و ضمن تحصیل در سنگر جهاد نیز حضور می یافت. با پشتکار و جدیت توانست در رشته دندانپزشکی دانشگاه اصفهان به تحصیل ادامه دهد. در دوران تحصیل مجدد رهسپار جبهه شد و سرانجام در تاریخ 1365/01/02 در عملیات والفجر 8 و منطقه فاو به شهادت رسید.

سخن جاوید از شهید محمد برزگری؛

امروز این وظیفه شماست که ضمن پیروی از خط امام که همان خط اسلام و الله است همواره عدل و عدالت را پیاده کنید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده