رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶
  • کد خبر : ۱۲۸۷۶۹
  • چاپ خبر : مراسم جاماندگان اربعین به فرموده رهبری برگزار می‌شود / احتمال تغییرات در زمان، مکان و کیفیت برگزاری این رویداد در بافق وجود دارد
رئیس اداره تبلیغات اسلامی بافق:

مراسم جاماندگان اربعین به فرموده رهبری برگزار می‌شود / احتمال تغییرات در زمان، مکان و کیفیت برگزاری این رویداد در بافق وجود دارد

به گزارش آفتاب بافق؛ رئیس اداره تبلیغات اسلامی بافق پیرامون برگزاری مراسم جاماندگان اربعین بافق، گفت: این مراسم در شهرهای مختلف با هم متفاوت است و در هر شهر شیوه برگزاری آن فرق می کند و احتمال دارد در سال های بعد در باره زمان و مکان و کیفیت مراسم تغییراتی در آن حاصل شود. […]

به گزارش آفتاب بافق؛ رئیس اداره تبلیغات اسلامی بافق پیرامون برگزاری مراسم جاماندگان اربعین بافق، گفت: این مراسم در شهرهای مختلف با هم متفاوت است و در هر شهر شیوه برگزاری آن فرق می کند و احتمال دارد در سال های بعد در باره زمان و مکان و کیفیت مراسم تغییراتی در آن حاصل شود.

حجت الاسلام محمدهادی سمتی درباره برگزاری برنامه جاماندگان اربعین در بافق گفت: در رابطه با برنامه راهپیمایی جاماندگان اربعین مدل های مختلفی در شهرهای کشور برگزار می شود، البته این مراسم از خیلی سال پیش و برای اولین بار در تهران انجام شد و در شهرهای مختلف کشور ادامه پیدا کرد و مثل هر برنامه ای درباره آن نظرات مختلفی وجود دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بافق با اشاره به نام گذاری این مراسم از طرف مقام معظم رهبری، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در مهر ماه ۱۴۰۱ در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام از دو حرکت عظیم توسط ملت عزیز ایران نام بردند و گفتند ملت عزیز ایران یک حرکت عظیم در کرونا داشت و حرکت عظیم دیگر در بحث اربعین بود؛ در آنجا از راهپیمایی جاماندگان اربعین نام بردند و از این حرکت عظیم تمجید کردند و بر همین اساس در بافق هم برگزار می شود.

وی درباره علت برگزاری سه روزه این مراسم در بافق بیان داشت: این مراسم در شهرهای مختلف با هم متفاوت است و در هر شهر شیوه برگزاری آن فرق می کند؛ در بافق هم به همین شکل سه روزه برای سومین سال متوالی است که برگزار خواهد شد و احتمال دارد در سال های بعد درباره زمان و مکان و کیفیت مراسم تغییراتی در آن حاصل شود.

سمتی درباره عدم برگزاری این رویداد در مسیر بلوار وحشی بافقی، گفت: با توجه به حجم موکب ها و اینکه مراسم طی سه روز برگزار می شود، امکان برگزاری آن در این بلوار وجود ندارد و سال گذشته هم این بحث مطرح بود اما به جمع بندی نرسید؛ ممکن است برگزارکنندگان و متولیان به این نتیجه برسند که باید مدل و تعداد روزها تغییر نماید.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی درباره برنامه های این مراسم بیان داشت: مردم از این مراسم استقبال کردند و قرار است موکب هایی در این مسیر کار فرهنگی و کار برای کودک و نوجوان و همچنین عفاف و حجاب داشته باشند و انشالله امسال این برنامه ها با کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

حجت الاسلام سمتی ادامه داد: برگزاری نماز جماعت و یک سری برنامه ها از جمله چینش فضای یادمان شهدا برای استفاده مردم فراهم شده و انشالله این مراسم که به فرموده رهبری به جاماندگان اربعین معروف شده بتواند منشأ برکات و اقدامات خوبی در شهرستان باشد.

منبع: خبرنگار پیشتاز بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده