رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۲
  • کد خبر : ۱۲۸۷۸۳
  • چاپ خبر : آغاز خونگیری مرکز انتقال خون شهرستان بافق/ ۱۷۳ نفر در دو روز خون اهدا کردند

آغاز خونگیری مرکز انتقال خون شهرستان بافق/ ۱۷۳ نفر در دو روز خون اهدا کردند

 برای اولین بار، فرایند اهدای خون در مرکز انتقال خون شهرستان بافق انجام شد. به گزارش آفتاب بافق، همزمان با روز ملی اهدای خون، نخستین مرکز اهدای خون شهرستان بافق افتتاح شد و در دو روز ۱۱ و ۱۲ شهریورماه این مرکز به طور رسمی آغاز به کار کرد و فرایند اهدای خون در آن انجام […]

 برای اولین بار، فرایند اهدای خون در مرکز انتقال خون شهرستان بافق انجام شد.

به گزارش آفتاب بافق، همزمان با روز ملی اهدای خون، نخستین مرکز اهدای خون شهرستان بافق افتتاح شد و در دو روز ۱۱ و ۱۲ شهریورماه این مرکز به طور رسمی آغاز به کار کرد و فرایند اهدای خون در آن انجام گرفت.  

در این دو روز ۱۷۳ نفر از شهروندان بافقی در این امر خداپسندانه شرکت کردند و بانوان نیز توانستند برای اولین بار در این مرکز خون اهدا کنند. در حال حاضر چهار تخت برای خونگیری آقایان و ۲ تخت برای خونگیری بانوان وجود دارد. 

این مرکز هم اکنون به صورت ماهیانه و تنها دو روز در ماه فعالیت می کند اما به تدریج با آموزش پرسنل و استقبال شهروندان تعداد روزهای فعال مرکز در ماه افزایش می یابد.

گفتنی است مرکز اهدای خون شهرستان بافق با هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از سوی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و ۵۰۰ میلیون تومان از سوی فرمانداری و شورای شهر راه اندازی شده است.

منبع: مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده