رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۴
  • کد خبر : ۱۲۸۷۹۷
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسین قاسمیان
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسین قاسمیان

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید حسین قاسمیان جوانمرد 31 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه طلائیه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید حسین قاسمیان فرزند محمد ، سال 1332 در روستای احمد آباد و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع ابتدایی شد. با اوج گیری نهضت انقلاب اسلامی در فعالیت های سیاسی از قبیل شرکت در تظاهرات علیه رژیم شاه نقش بسزایی داشت.

وی فعالیت های انقلابی خود را از مسجد زادگاهش آغاز نمود. سپس جهت تامین اقتصاد خانواده مشغول به کار شد. اعتقادات مذهبی شهید قاسمیان سبب شد که با وجود درآمد اندک، یک مسجد در روستای مبارکه بنا کند و سبب ترغیب مردم جهت ادای فریضه الهی نماز جماعت شود.

 با شروع جنگ تحمیلی به فراگیری فنون نظامی پرداخت و رهسپار جبهه های حق علیه باطل شد و در آنجا به کارهای مکانیکی پرداخت. وی پس از چندین مرتبه حضور در صحنه نبرد، سرانجام در تاریخ 1363/02/08 در منطقه طلائیه به شهادت رسید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده