رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۱
  • کد خبر : ۱۲۸۸۶۶
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید مسعود کریمی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید مسعود کریمی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید مسعود کریمی جوانمرد 18 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید مسعود کریمی فرزند اکبر ، سال 1349 در روستای مبارکه از توابع شهرستان بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل شد و بخاطر علاقه ای که به کتب مذهبی داشت،مشترک انتشارات توسن شد تا ماهنامه و مقالات آن را مطالعه کند. اکثر اوقات خطاطی و نقاشی می کرد و به حرفه مکانیکی علاقه خاصی داشت. با ورود به مقطع راهنمایی جنگ تحمیلی علیه ایران آغاز شد.

شهید کریمی از همان اوایل جنگ فصد رفتن به جبهه داشت اما آن زمان پدر بزرگوارش در جبهه ها حضور داشت و خانواده مانع رفتن او بودند. سال اول دبیرستان دیگر تاب ماندن نداشت و پس از کسب رضایت خانواده در بسیج ثبت نام کرده و مدت 45 روز دوره آموزشی را در پادگان شهید بهشتی یزد فرا گرفت و رهسپار جبهه ها شد. در منطقه عملیاتی شلمچه بود که در اثر اصابت ترکش خمپاره مجروح و در بیمارستان گلستان اهواز بستری شد و سرانجام در تاریخ 1367/03/23 به شهادت رسید.

 با شروع جریانات انقلاب اسلامی در فعالیت های سیاسی از قبیل نوشتن شعار بر روی دیوار علیه رژیم شاه نقش بسزایی داشت. وی فعالیت های انقلابی و فرهنگی خود را از مسجد زادگاهش آغاز نمود.

کلامی گهربار از شهید مسعود کریمی؛

درود خدا بر رزمندگان جان برکفی که برای آبیاری درخت اسلام و حفظ آن جان خود را عطا می نمایند.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده