رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۸
  • کد خبر : ۱۲۸۹۵۶
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسینعلی غفوری
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسینعلی غفوری

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید حسینعلی غفوری جوانمرد 23 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید حسینعلی غفوری فرزند حسن ، سال 1342 در شهر یزد و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع راهنمایی شد. وی به دلیل تامین اقتصاد خانواده در کارخانه سعادت یزد مشغول به کار شد. شهید غفوری در زمان انقلاب توانست در فعالیت های سیاسی حضور داشته باشد. وی فعالیت های انقلابی و مذهبی خود را از مسجد زادگاهش آغاز کرد.

با فرارسیدن سن مشمولیت به خدمت سربازی فراخوانده شد و در بندرعباس ادای وظیفه کرد. پس از پایان خدمت به بنایی مشغول شد و مهارتهای بسیاری در این حرفه کسب کرد. با شروع جنگ تحمیلی به فراگیری فنون نظامی پرداخت و رهسپار جبهه های نبرد شد و سرانجام در تاریخ 1365/1/22 در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده