رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰
  • کد خبر : ۱۲۹۱۴۵
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد علی رنجبر
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد علی رنجبر

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید محمد علی رنجبر جوانمرد 20 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات خیبر و منطقه سقز به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید محمد علی رنجبر فرزند مصیب ، سال 1341 در شهر یزد و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع راهنمایی شد. شهید رنجبر پس از تحصیل جهت امرار معاش خانواده در حرفه بنایی مشغول به کار شد.

 با شروع نهضت انقلاب اسلامی با وجود نوجوانی به عنوان یک فرد مسلمان وظیفه خود می دانست تا در تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت نماید و حتی دوستان خود را تشویق می کرد. با فرا رسیدن سن مشمولیت به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و به مدت 4 ماه در جهرم آموزش نظامی را فرا گرفت و به جبهه های کردستان رهسپار شد. با وجود آنکه 2 ماه بیشتر به پایان خدمتش نمانده بود اما شهید رنجبر با دلی بیقرار و عزمی آهنین به روی شهادت آغوش گشود و سرانجام در تاریخ 1361/10/30 به شهادت رسید.

کلامی گهربار از شهید محمد علی رنجبر؛

مکتب ما می گوید اگر شهادت را نپذیری،عاقبت مرگ به سراغت خواهد آمد پس چه بهتر که مرگ در راه عقیده را با افتخار بپذیریم.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده