رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۳
  • کد خبر : ۱۲۹۸۱۴
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد رضا فضائلی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد رضا فضائلی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید محمد رضا فضائلی جوانمرد 18 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات محرم به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید محمد رضا فضائلی فرزند محمد ، سال 1343 در خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. در سن 5 سالگی وارد مکتب خانه شد و به تعلیم قرآن پرداخت. وی در ضمن تحصیل در کارهای کشاورزی به پدر و در کارهای خانه به مادرش کمک می کرد. با شروع جریانات انقلاب بطور فعال در مبارزات شرکت می کرد و به انقلاب خدمت می نمود.

با آغاز جنگ تحمیلی در سن 16 سالگی در بسیج بافق فنون نظامی را فرا گرفت اما به دلیل جثه کوچک و سن کمی که داشت مسئولین مانع اعزام او شدند ولی با اصرار و پافشاری همه را قانع کرد و رهسپار جبهه های نبرد شد.

شهید فضائلی در عملیات متعددی شرکت داشت و کار حساس بی سیم چی فرمانده گردان را بر عهده داشت. سرانجام این شهید والامقام در تاریخ 1361/06/11 در عملیات محرم بر اثر اصابت ترکش دشمن به شهادت رسید.

کلامی گهربار از شهید محمد رضا فضائلی؛

مردم قهرمان و شهید پرور بافق،امیدوارم راه شهدای اسلام را ادامه دهید و همیشه گوش به فرمان فرمانده کل قوا روح خدا باشید و مبادا خدای نکرده امام و روحانیت را تنها بگذارید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده