رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۲
  • کد خبر : ۱۲۹۸۳۷
  • چاپ خبر : برگزاری جلسه معرفتی شناخت بیشتر نهج البلاغه در دانشگاه آزاد اسلامی بافق

برگزاری جلسه معرفتی شناخت بیشتر نهج البلاغه در دانشگاه آزاد اسلامی بافق

به همت نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی  شهرستان و با همکاری بسیج دانشجویی، جلسه معرفتی شناخت بیشتر نهج البلاغه در دانشگاه آزاد اسلامی بافق برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق؛ در این جلسه که با حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان این واحد دانشگاهی برگزار شد، حجت الاسلام محمد علی خاکزاد مدیر موفق حلقه های نهج […]

به همت نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی  شهرستان و با همکاری بسیج دانشجویی، جلسه معرفتی شناخت بیشتر نهج البلاغه در دانشگاه آزاد اسلامی بافق برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ در این جلسه که با حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان این واحد دانشگاهی برگزار شد، حجت الاسلام محمد علی خاکزاد مدیر موفق حلقه های نهج البلاغه خوانی کشور درباره راه های ارتباط بیشتر با نهج البلاغه سخن گفت.

حجت الاسلام خاکزاد با بیان اینکه طبق روایات، مرد در زیر زبانش نهفته است لذا برای ورود به جهان حضرت علی علیه السلام باید به جهان نهج البلاغه که سخنان حضرت است وارد شویم گفت: پیشنهاد برای مطالعه نهج البلاغه این است که ابتدا با مطالعه ترجمه و ترجمه روان مرحوم دشتی شروع کنیم و خوانش را از آخر شروع کنیم یعنی ابتدا حکمت ها را بخوانیم سپس نامه ها را از آخر سپس خطبه ها را از آخر مطالعه کنیم.
او ادامه داد:  برای فهم نهج البلاغه  هیچ نیازی به رجوع به شرح و تفسیر نیست هرجا را نفهمیدید زیر آن خط بکشید بعد با مطالعه بقیه نهج البلاغه آن را نیز متوجه می شوید.

حجت الاسلام خاکزاد با بیان اینکه در نهج البلاغه عناوین مختلف علمی، اخلاقی و معرفتی وجود دارد گفت: پرداختن به نهج البلاغه از وجوه مختلف برای زندگی انسان راهگشاست.

گفتنی است این جلسه همزمان با حضور استاد مهدوی ارفع مسئول نهضت جهانی نهج‌البلاغه خوانی که در 76کشور و 8مذهب فعال است در دانشگاه آزاد اسلامی بافق برگزار شد.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده