رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
  • کد خبر : ۱۳۰۰۴۰
  • چاپ خبر : پیام امام جمعه بافق به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

پیام امام جمعه بافق به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

به گزارش آفتاب بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه بافق طی پیامی هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفت. بسم الله الرحمن الرحیم ن و القلم و ما یسطرون سپاس خدایی را که آخرین فرستاده خویش را با امر به خواندن به پیامبری برگزید و بدین سان برای خواندن و نوشتن ارج و قربی […]

به گزارش آفتاب بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه بافق طی پیامی هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم

ن و القلم و ما یسطرون

سپاس خدایی را که آخرین فرستاده خویش را با امر به خواندن به پیامبری برگزید و بدین سان برای خواندن و نوشتن ارج و قربی قائل شد و همگان را به خواندن فراخواند.

دین مبین اسلام دینی عقلانی و آگاهانه است که از پیروان این دین آسمانی انتظار مطالعه، پژوهش و تحقیق می رود و خدای متعال و فرستادگان او نیز بر تعقل و خردورزی تاکید فراوانی دارند که از مهمترین اهداف ارسال رسل، همانا تعقل است که اینگونه در کلام امیرالمومنین علیه السلام آمده است: لیثیروا لهم دفائن العقول.

و چه زیبا روزی است روز  بیست و چهارم آبان ماه که در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده است .

این روز حقیقتاً آغازی است برای پایان، آغازی برای علم و دانش و خردورزی در پرتو مطالعه و انس با کتاب و پایانی برای جهل و نادانی و گمراهی.

شایسته است این روز را که سرآغازهفته کتاب است به همه دوست داران کتاب، کتابداران و کتابخوانان عزیز تبریک و شادباش عرض کرده و همگان مخصوصا نوجوانان و جوانان عزیز را به انس با کتاب توصیه و سفارش کنم.

بی شک، کسی که اهل مطالعه باشد مدیریت های بهینه ای برای آرامش زندگی خود دارد و یقیناً در فتنه ها و شبهه های آخرالزمان گرفتار نخواهد شد و با نگاهی روشن و چشم اندازی زیبا می تواند برای آینده خود برنامه ریزی کند.

البته اینکه چه کتابی بخوانیم، مساله مهمی است و قطعاً پدران و مادران دغدغه مند نیز بر این مساله دقت وافی و کافی را خواهند داشت.

بیایید با مطالعه دقیق و روزانه، آینده ای زیبا برای خود و نسل مان مهیا سازیم.

سیدعباس حسینی باقرآبادی

امام جمعه شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده