رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۲
  • کد خبر : ۱۳۰۰۴۶
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهیده سکینه عسکری باقرآبادی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهیده سکینه عسکری باقرآبادی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهیده سکینه عسکری باقرآبادی فرزند میرزا محمد و مادر شهید بزرگوار حسین عسکری که فرزندش نیز مانند والده اش پای در رکاب عشق نهاد و در مسلخ عاشقی،شهادت را به اجابت خورشید خواند.

زندگی خانواده شهید از طریق کشاورزی تامین می شد و این شهیده بزرگوار در امر کشاورزی و زراعت مددکار شوهرش بود و اغلب وقتش را در صحرا و به انجام کارهای زراعی می گذراند. وی شبهای جمعه به زیارت شهدا می رفت و برای آنان قرآن و دعا می خواند. همیشه در حال تسبیح و ذکر خدا بود و پیروی از راه فرزند شهیدش را از خداوند خواستار بود.

شهیده سکینه عسکری به مکه مکرمه جهت انجام اعمال حج عزیمت نمود و در تاریخ 1366/5/09 در راهپیمایی برائت از مشرکین شرکت و به دست عمال آل سعود به درجه رفیع شهادت رسید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهیده و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده