رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
  • کد خبر : ۱۳۰۰۷۱
  • چاپ خبر : تشکیل جلسه هماهنگی مانور زلزله و ایمنی مدارس

تشکیل جلسه هماهنگی مانور زلزله و ایمنی مدارس

جلسه برنامه ریزی مانور زلزله و ایمنی مدارس با شعار ” مدرسه ایمن ، جامعه تاب آور ” با حضور مسئولان مربوطه در سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزارشد. به گزارش آفتاب بافق؛ جلسه برنامه ریزی مانور زلزله و ایمنی مدارس با شعار مدرسه ایمن ، جامعه تاب آور با حضور میرجعفری مدیر آموزش و […]

جلسه برنامه ریزی مانور زلزله و ایمنی مدارس با شعار ” مدرسه ایمن ، جامعه تاب آور ” با حضور مسئولان مربوطه در سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزارشد.

به گزارش آفتاب بافق؛ جلسه برنامه ریزی مانور زلزله و ایمنی مدارس با شعار مدرسه ایمن ، جامعه تاب آور با حضور میرجعفری مدیر آموزش و پررش شهرستان ، عبداللهی دبیر ستاد بحران شهرستان، نماینده دستگاه های مربوطه و امدادی شهرستان در سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزارشد.

مدیر آموزش و پرورش در این جلسه ضمن خیر مقدم خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه‌‌های اصلی ما مسئولین باید آموزش تئوری و عملی به دانش‌‌آموزان وخانواده‌ها، نه تنها مختص به یک روز خاص بلکه در تمام طول سال باشد، باید از بستر فضای مجازی بیشتر استفاده شود تا گام موثری در این حوزه برداشته باشیم .

دبیر  ستاد بحران شهرستان با بیان اينكه مانور سراسری زلزله و ایمنی با عنوان “مدرسه ایمن، جامعه تاب آور” برگزار می شود عنوان کرد: هدف اصلی برگزاری چنین مانورهایی  بالا بردن ایمنی مدارس و افزایش سطح آگاهی مردم و دانش آموزان در مواقع زلزله و شرایط بحرانی و سنجش میزان آمادگی مدارس است.

او با اشاره به اینکه می بایست تمام مدارس درگیر اجرای درست مانور عملیاتی در مقابل زلزله شوند تصریح کرد: در این مانور به مواردی دیگری مانند آموزش در برابر مخاطرات، آموزش خودامدادی و یکسری آموزش‌های عمومی توجه شده است.

دبیر مدیریت بحران شهرستان بافق همچنین عنوان کرد: دستگاه‌های برق، آب، مخابرات و جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش را در این اجرای این طرح همراهی می کنند.

در این نشست پیرامون برگزاری مانور زلزله و ایمنی در مدارس و تجهیز مدارس بحث و تبادل نظر شد و نمایندگان دستگاه ها ضمن تشریح برنامه ها، آمادگی خود را برای برگزاری مانور اعلام کردند.

گفتنی است  پایلوت مانور سراسری زلزله و ایمنی شهرستان بافق همزمان با سراسر کشور در هشتم آذر ماه دردبیرستان شهید رجایی برگزار خواهد شد.

منبع: روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده