رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۳
  • کد خبر : ۲۰۷۰۵
  • چاپ خبر : “به بهانه گرامیداشت روز دانشجو”
یاداشت؛

“به بهانه گرامیداشت روز دانشجو”

63سال از 16آذر سال ١٣٣٢ مي گذرد، روز و سالي كه مبناي نامگذاري “روز دانشجو” در ايران شده است. از آن تاريخ تا كنون جنبش دانشجويي فراز و نشيب هاي زيادي را طي نموده است. دانشجويان در سال ٣٢ ناراحت و عصباني از دخالت آشكار آمريكا و پنهان انگليس در كودتاي ٢٨ مرداد بودند و […]

photo_2016-12-07_00-01-39

63سال از 16آذر سال ١٣٣٢ مي گذرد، روز و سالي كه مبناي نامگذاري “روز دانشجو” در ايران شده است.

از آن تاريخ تا كنون جنبش دانشجويي فراز و نشيب هاي زيادي را طي نموده است.

دانشجويان در سال ٣٢ ناراحت و عصباني از دخالت آشكار آمريكا و پنهان انگليس در كودتاي ٢٨ مرداد بودند و ده سال بعد يعني در سال ٤٢ وارد فاز جديدي از مبارزات شدند و اما يك دهه بعد، اين مبارزه را علني تر كردند و به يكي از جنبش هاي مطرح حامي انقلاب اسلامي و پيرو خط امام تبديل شدند و از زمان پيروزي انقلاب اسلامي تا كنون نيز در برهه هاي مختلفي نقش آفريني كرده اند.

جداي از اهداف و آرمان هاي جنبش دانشجويي در مقاطع مختلف، آن چيز كه در روح و كالبد آن وجود دارد دو مقوله “حق طلبي و ترقي خواهي” است.

اين بدين معني كه دانشجو در كنار فراگيري دانش، پژوهش و توليد دانش بنا به اقتضاي سن و با توجه به محيطي كه تحت عنوان دانشگاه در آن قرار گرفته داراي يك ذهن خلاق و پويشگر است كه در برابر تحولات سياسي، اجتماعي و فرهنگي نيز بي تفاوت نيست و همواره در مداري حركت مي كند كه نسبت به ساير گروه ها و جنبش ها به مدار حق طلبي نزديك تر است.

اين روز را به دانشجويان ايران اسلامي و بخصوص دانشجويان بافقي تبار تبريك عرض نموده و تداوم اثرگذاري و پويايي آنها را آرزومندم.

“محمدزاده رحماني”

مدرس دانشگاه و سرپرست فرمانداري بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده