رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۱
  • کد خبر : ۲۲۶۱۸
  • چاپ خبر : جلسه مدیران مدارس شهرستان بافق برگزار شد

جلسه مدیران مدارس شهرستان بافق برگزار شد

جلسه مدیران مدارس شهرستان بافق با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق؛ جلسه مدیران مدارس شهرستان بافق با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، رییس آموزش و پرورش شهرستان بافق، مدیران و مسئولان اداره آموزش و پرورش برگزار شد. مدیرکل آموزش و پرورش استان ابتدا از مدیران، معاونان […]

photo_2017-01-24_19-16-37

جلسه مدیران مدارس شهرستان بافق با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ جلسه مدیران مدارس شهرستان بافق با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، رییس آموزش و پرورش شهرستان بافق، مدیران و مسئولان اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ابتدا از مدیران، معاونان و مسئولین آموزش و پرورش به جهت تلاشی که در تربیت دانش آموزان شهرستان متحمل میشوند تشکر و قدردانی کرد.

احمد شیرزاد گفت: اولین ویژگی که مدیران مدارس باید از آن برخوردار باشند این است که رفتارشان نباید با معیارهای تعیین شده منافات داشته باشه چرا که دانش آموز با دقت این رفتارها را می سنجد و الگو میگیرد.

شیرزاد افزود: مدیران باید ویژگی های زیادی داشته باشد که مهمترین آنها صبر زیاد، تجربه کافی و مطالعه زیاد است.

وی اظهار داشت: تجربه از علم بالاتر و مبنای انتخاب قرار میگیرد و همچنین در فضای آموزشی توان و ظرفیت ایجاد میکند و بهترین مدیر کسی است که از لحاظ علمی و تجربه سرآمد باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تاکید داشت: مدیران باید سرانه مطالعه شان را بالا ببرند و این انگیزه را در دانش آموزان ایجاد کنند و به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بپردازند.

احمد شیرزاد بیان کرد: با پیشرفت فناوری و روی کارآمدن فضای مجازی دانش آموزان زیادی عضو این شبکه ها هستند و پیامهای نامناسبی دریافت میکنند لذا مدیران باید در جهت آگاهی دانش آموزان و ترویج مزایای این شبکه ها کوشا باشند.

شیرزاد با اشاره به اینکه مدیران باید مدیریت زمان را در اولویت قرار دهند عنوان داشت: حجم بخشنامه ها کم شده و حتی کمتر میشود تا مدیران به وظایف اصلی خود رسیدگی کنند.

وی تاکید داشت: برای اینکه طرح مدیران با موفقیت همراه باشد سه موضوع باید مدنظر قرار گیرد؛ انتخاب آگاهانه و علاقه دانش آموزان، توجه ویژه به مرجعیت معلم، همراهی و مشارکت اولیا در امور مدرسه.

شیرزاد همچنین به ۲ دیدگاه وزیر آموزش و پرورش کشور در خصوص اهمیت ویژه به هزینه مدارس استثنایی، شبانه روزی و هنرستان ها و بالابردن کیفیت آموزشی و افزایش شور و نشاط در مدارس و تقدم فضای پرورشی به آموزشی اشاره کرد و تصریح کرد: یکی از سیاست های وزارت آموزش و پرورش کاهش حجم بی رویه کتب و ساعات درسی است که خود در جهت بالابردن خلاقیت و ابتکار دانش آموزان تاثیر بسزایی دارد.

photo_2017-01-24_19-16-51

photo_2017-01-24_19-16-48

photo_2017-01-24_19-16-45

photo_2017-01-24_19-16-37

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده