رفتن به بالا
  • جمعه - ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۰
  • کد خبر : ۲۴۵۲۴
  • چاپ خبر : غفلت از تربیت دینی، انسان را به نابودی می کشاند
امام جمعه بافق:

غفلت از تربیت دینی، انسان را به نابودی می کشاند

به گزارش آفتاب بافق؛  امام جمعه بافق در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته بافق در ادامه سلسله مباحث ” سبک زندگی دینی به موضوع ” پاکیزگی و نظافت ” پرداخت و اظهار داشت : مسئله پاکیزگی و نظافت تنها به ظاهر انسان و محیط بیرونی مربوط نیست و بلکه مهمتر از آن پاکیزگی […]


به گزارش آفتاب بافق؛  امام جمعه بافق در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته بافق در ادامه سلسله مباحث ” سبک زندگی دینی به موضوع ” پاکیزگی و نظافت ” پرداخت و اظهار داشت : مسئله پاکیزگی و نظافت تنها به ظاهر انسان و محیط بیرونی مربوط نیست و بلکه مهمتر از آن پاکیزگی درون و طهارت روح است .
حجت الاسلام سید جواد سلیمانی اضافه نمود : ما بعنوان مسلمان باید تسلیم اوامر و نواهی خداوند متعال و خاندان عصمت و طهارات (ع) باشیم و از جمله مؤکدات دین مبین اسلام موضوع محیط زندگی انسان است که باید از هر حیث نظیف و طاهر باشد .
سلیمانی در بخش دیگری از خطبه نماز با اشاره به روایاتی از نبی مکرم اسلام (ص) اضافه نمود : پیامبر بزرگوار اسلام بر مسئله نظافت و پاکیزگی جسم و روح همواره تأکید فرموده اند و پیروان خود را به دوری از الگوهای یهودیت ترغیب می فرمود و اینکه نظافت و پاکیزگی از علائم و نشانه های دین است .
امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز این هفته خود با اشاره به ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از مردم فلسطین و بیانات ارزشمند و مهم ولی امر مسلمین جهان ، الامام خامنه ای (حفظه الله) گفت : مسئله فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و باید محور وحدت امت اسلامی باشد و امت اسلامی نباید اجازه دهند که شرایط حصر و سایر چیزها بر عزم و اراده آنان برای دفاع از فلسطین و آزادی قدس شریف تأثیر بگذارد .
حجه الاسلام سلیمانی اضافه نمود : بحول و قوه الهی و به برکت نیروی مقاومت نشانه هایی از افول صهیونیست فاسد جهانی در حال خودنمائی است و حزب الله لبنان با اتکاء به قدرت ایمان و اراده خلل ناپذیر خود و با وحدت همه فرزندان اسلام طومار این رژیم جعلی را در هم خواهد پیچید .
امام جمعه بافق با اشاره به شرایط سخت زیست محیطی خوزستان و اینکه مقام معظم رهبری نسبت به کندی حل مشکلات مردم نگران هستند تصریح کرد : مردم صبور و سخت کوش خوزستان نباید بیش از این دچار مشکل شوند و همه مسؤلین موظف هستند مشکلات زیست محیطی این مردم مؤمن و ولایتمدار را هر چه سریعتر مرتفع نمایند.
حجه الاسلام سلیمانی در بخش پایانی خطبه ها به سالروز امور تربیتی پرداخت و اضافه نمود : انسان اگر تربیت دینی نشود باید منتظر حادثه باشد و غفلت از تربیت دینی انسان را به پستی و نابودی می کشاند .
شایان ذکر است امام جمعه بافق در پایان خطبه ها با بیان سیره مبارزاتی حضرت آیت الله فاضل لنکرانی و بیان مجاهدت های این عالم ربانی ، یاد و نام این عبد صالح خدا را در سالروز ارتحالش گرامی داشت .

منبع:ستاد برگزاری نماز جمعه بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده