رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • کد خبر : ۲۶۵۷۵
  • چاپ خبر : انگیزش و خلاقیت وجهه بارز در روابط عمومی سنگ آهن بافق

انگیزش و خلاقیت وجهه بارز در روابط عمومی سنگ آهن بافق

به قلم: احمد برزگری بافقی پیش از این؛  در نوشتار دو روی یک سکه ؛ سنگ آهن خوب ؛ سنگ آهن بد به تفصیل به بیان وضعیت موجود در سنگ آهن مرکزی بافق پرداخته شد و راه برون رفت از مشکلات و تنگناهای موجود در حد وسع و حوصله خوانندگان گرامی؛ سوای از عوامل تاثیر […]

به قلم: احمد برزگری بافقی

پیش از این؛  در نوشتار دو روی یک سکه ؛ سنگ آهن خوب ؛ سنگ آهن بد به تفصیل به بیان وضعیت موجود در سنگ آهن مرکزی بافق پرداخته شد و راه برون رفت از مشکلات و تنگناهای موجود در حد وسع و حوصله خوانندگان گرامی؛ سوای از عوامل تاثیر گذار بیرونی و سیر نزولی قیمت جهانی سنگ آهن در چند سال اخیر ؛ مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت و در پنج ردیف راهکارهایی پیشنهاد گردید که در یکی از آن موارد به نقش و تاثیر روابط عمومی در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق اشاره داشت .

بسیاری از کارشناسان علم ارتباطات معتقدند آنچه را که در فعالیتهای کاری و اداری یک مجموعه صنعتی و معدنی در گذر است را میتوان از مسیر روابط عمومی و برقراری ارتباط دوسویه با عوامل شاغل در آن به بهترین شکل ممکن برنامه ریزی و مدیریت نمود.

روابط عمومی سنگ آهن مرکزی بافق از چهار ماه پیش به این طرف با نگرشی نو و بهره گرفتن از توانمندی های موجود درصدد برآمده است تا گوش شنوایی باشد برای شنیدن و درک نمودن کارگران و کارکنان مجموعه چغارت و شرکت های فعال در این مجموعه و از سویی دیگر با برگزاری جلسات متعدد ؛ تلاش نموده است تا ارتباط مدیران و مسولان رده های مختلف را با هدف فهم متقابل برقرار نماید.

 در این مدت روابط عمومی سنگ آهن در نقشی ظاهر شده است که ضمن برقراری و ساماندهی پل ارتباطی در داخل و خارج این مجموعه ؛ حضوری موثر و تاثیر گذار در روابط اداری در سطح شهر بافق نیز داشته باشد.

رضا فلاح مبارکه ؛ که خود از نیروهای  فعال و با تجربه در صحنه های اجتماعی بافق و  میدان عملی و کاری سنگ آهن چغارت است پس از آمدن در راس روابط عمومی این مجموعه بزرگ توانسته است؛ با استفاده از دانش علمی و پشتوانه فکری ؛ به ایجاد انگیزه و علاقمندی لازم در بین نیروهای این مجموعه بپردازدو با انجام برنامه های خلاق و ابتکاری نمایی جدید را از سنگ آهن مرکزی بافق در سطح شهر و استان پردازش نماید.

وی ضمن درک صحیح از وضعیت موجود و تلاش یرای گسترش تفکر خود باوری و پرهیز از منفی نگریهای بی اساس با برقراری همدلی و همگامی مدیران و کارکنان ؛ رفاقت کاری را در جهت غلبه بر مشکلات و حل معضلات در درون مجموعه پایه ریزی نماید.

تکیه بر ظرفیت و پتانسیل نیروهای موجود در سنگ آهن با توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و تشویق و ترغیب به مصرف بهینه منابع ؛ ازجمله  تلاش هایی است که در این مدت از سوی روابط عمومی سنگ آهن به صورت جدی پیگیری شده است.

برهمین اساس راه اندازی موزه سنگ و معدن با دعوت از مدیران عامل سنگ آهن مرکزی بافق از ابتدای کار تاکنون باهدف تجدید خاطرات و استفاده از تجربیات و قدرشناسی از نسل  این بزرگان و بازنشستگان سپیدموی و همچنین حضور مداوم و دلجویی ازخانواده مصدومان سنگ آهن ؛ توانسته است حس باهم بودن را و برای هم بودن را بیش از پیش در بین جامعه معدنی و صنعتی چغارت پر رنگتر نماید.

 به این موارد بیفزایید لحظات شاد تحویل سال 96 سنگ آهن را که در پارک زیبای آهنشهر برای اولین بار با حضور هنرمندان کشوری بصورت زنده و مستقیم از شبکه استانی تابان یزد پخش گردید و نمایش فیلم های جذاب در سانس های مختلف سینما قدس و بازدید هزاران نفر از مجموعه معدنی چغارت و صنایع جوار معدنی آن ؛ که نقش مهمی را برای گذران اوقات فراغت کارکنان سنگ آهن و همشهریان و مسافران نوروزی بافق فراهم آورد.

در پایان پیشنهاد می نماید با حفظ و گسترش روش های ارتباطی عمومی مرتبط با سنگ آهن؛ برای آگاهی ازدیدگاه ها و نظرات گروه های مختلف کاری دراین مجموعه و اطلاع رسانی دقیق از فعالیتهای درحال انجام ؛ با استفاده از علم روز و فضاهای مجازی خالی از خبرهای اختصاصی سنگ آهن ؛ نسبت به ارایه اخبار و گزارشات دقیق و تحلیل های کارشناسی اقدام لازم صورت پذیرد تا همچنان برند سنگ آهن چغارت بعنوان عالیترین برند معدنی وصنعتی در همه زمینه ها بدرخشد.

  احمد برزگری بافقی

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده